Radek Petráš

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Radek Petráš
Radek Petráš, stand-up komik a herec
Radek Petráš, stand-up komik a herec
Narození7. února 1988 (33 let)
Československo Havířov
AliasRadys, Rastafaradys,
Oficiální webhttp://www.radekpetras.cz , www.druhypad.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Radek Petráš (* 7. února 1988, Havířov) je český stand-up komik, herec, režisér a řečník. V současné době vystupuje v pořadech Na Stojáka a Comedy Club.

Narodil se a vyrostl v Havířově. Ve svých 15 letech se přestěhoval i s rodinou do Brna, kde začal hrát v divadlech, kde ztvárnil řadu rolí: (Pan Kaplan má třídu stále rád – Nathan P. Nathan (130 repríz), Tři a tři je pět – John Brown, Účastníci zájezdu – Ignác, Ženitba – Ivan Podkolatov, Tmavý Obrázek a další).

Od roku 2012 vystupuje v pořadu Na Stojáka, dříve na HBO a později v České televizi. Stand-up komedii se věnuje dodnes a pravidelně vystupuje po celé ČR. Natáčí také pořad Comedy Club pro Prima Comedy Central. Je režisérem mnoha videoklipů (Chlapská zásilka, Petr Bende a Pavel Helan – iBůh, Thanks for freedom, Daruj Hovno, Ordinary Czech Guy). V roce 2016 debutoval ve filmu Musíme se sejít, který se díky velkému nedostatku financí natáčel čtyři roky a Radek Petráš v něm ztvárňuje jednoduchého a ne moc úspěšného herce Capria. V roce 2017 zrežíroval komedii s prvky stand-upu pro své domovské divadlo Druhý PádŠamrova Čtverka. V témže roce otevřel s divadelními přáteli ArtBar Druhý Pád, což je hudebně divadelní undergroundový klub v Brně na ulici Štefánikova 1. Od roku 2015 pořádá své vlastní kurzy rétoriky, kterými prošlo několik set účastníků.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]