Policejní akademie (filmová série)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Zleva G. W. Bailey jako kapitán Thaddeus Harris, David Graf jako kadet Eugene Tackleberry a Lance Kinsey jako Proctor
G.W. Bailey coby kapitán Thaddeus Harris se objevil v původním filmu a 4. až 7. pokračování
Lance Kinsey jako Proctor se objevil od druhého dílu do šestého
David Graf coby Eugene Tackleberry hrál ve všech filmových dílech, a také se jako host objevil v seriálovém zpracování Policejní akademie

Policejní akademie je série komediálních filmů natočená v letech 19841994, v hlavních rolích s Stevem Gutenbergem, Kim Cattrallovou a G. W. Baileym. Na motivy celovečerních filmů vznikly i dva televizní seriály.

Filmy[editovat | editovat zdroj]

Policejní akademie[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Policejní akademie (film).

Starostka města přichází s novou politikou policie - na Policejní akademii bude přijat každý, bez ohledu na váhu, výšku, věk, pohlaví či vzdělání.

Policejní akademie 2: Jejich první nasazení[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Policejní akademie 2: První nasazení.

Carey Mahoney a jeho přátelé Larvell Jones, Eugene Tackleberry, Moses Hightower, Laverne Hooksová a Douglas Fackler dokončili Policejní akademii a jsou připraveni chodit po skutečných zločincích. Jsou nasazeni do čtvrtě s největší kriminalitou ve městě, kde policii velí Kapitán Pete Lassard, mladší bratr velitele akademie Erica Lassarda. Generál Henry Hurst řekl Petovi, že když nebude kriminalita snížena, nebude už kapitánem. K velkému snížení kriminality by došlo při zastavení místního gangu a jejich vůdce Zeda. Mauser, zástupce Peta, nechce úspěch, protože v případě neúspěchu nahradí Peta ve funkci kapitána.

Policejní akademie 3: Znovu ve výcviku[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Policejní akademie 3: Znovu ve výcviku.

Ve městě jsou dvě policejní akademie. Město však nemá dostatek peněz na provoz obou akademií, a tak se rozhodne, že jednu z akademií uzavře. Je ustanovena komise, která má po celý rok sledovat, která z akademií poskytuje lepší výuku a následné použití znalostí v praxi.

Policejní akademie 4: Občanská patrola[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Policejní akademie 4: Občanská patrola.

Velitel Eric Lassard (George Gaynes) si uvědomí, že policie nemá dostatek pracovních sil a tím je nedostačující. Přijde s myšlenkou, že by se mohli civilní dobrovolníci zasvětit do policejní práce a pracovali by společně s policisty. Program nazval "Citizens on Patrol" = Občané na stráži. Carey Mahoney (Steve Gutenberg) a jeho kolegové Moses Hightower (Bubba Smith), Larvell Jones (Michael Winslow), Eugene Tackleberry (David Graf), Zed (Bobcat Goldthwait), Sweetchuck (Tim Kazurinsky), Laverne Hooksová (Marion Ramsey) a Debbie Callahan (Leslie Easterbrook) dostanou výcvik civilistů na starost. Mezi tyto civilisty patří i Tommy "House" Conklin, nadšená důchodkyně Lois Feldman a skejťáčtí delikventi Kyle a Arnie. Kapitán Thaddeus Harris (G.W.Bailey) chce převzít Lassardovo místo a je rozhodnut pohřbít tento program. Jeho "patolízal" Proctor však zapříčiní útěk 19 vězňů.

Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Policejní akademie 5: Nasazení v Miami Beach.

Vtipálek Mahoney sice starou partu z akademie opustil, mnozí další však zůstali, a tak se můžete znovu setkat s černochem Mosesem Hightowerem, háklivým na každou narážku týkající se barvy kůže, Larvellem Jonesem, Laverne Hooksovou a samozřejmě nechybí ani Tackleberry, Debie Callahanová, roztržitý velitel Lassard a na druhé straně ambiciózní blb kapitán Harris se svým vlezlým poskokem Proctorem. Všichni se tentokrát vydávají na prázdniny do Miami Beach, kde se koná kongres policejních náčelníků. Zatímco Lassard tu má před svým odchodem do důchodu být vyhlášen policistou století, Harris se chce postarat, aby byl místo něj zvolen velitelem Policejní akademie.

Policejní akademie 6: Město v obležení[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Policejní akademie 6: Město v obležení.

Policejní akademie 7: Moskevská mise[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Policejní akademie 7: Moskevská mise.

Tentokrát se policisté nepohybují po Americe, ale po Moskvě v Rusku musí totiž zatknout kmotra ruské mafie Konstantina Conaliho, aby se nenabořil do počítačů a nezjistil státní tajné dokumenty. V tom mu chce zabránit E. Lassard, E. Tackleberry, D. Kallahan, L. Jones, C. Connors a blb kapitán Harris.

Televizní seriály[editovat | editovat zdroj]

Police Academy[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Police Academy (animovaný seriál).
  • Vysíláno: 19881989
  • Počet řad: 2
  • Počet epizod: 64

Policejní akademie[editovat | editovat zdroj]

Podrobnější informace naleznete v článku Policejní akademie (seriál).
  • Vysíláno: 19971998
  • Počet řad: 1
  • Počet epizod: 26

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]