Poble Espanyol

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poble Espanyol
Údaje o muzeu
StátŠpanělskoŠpanělsko Španělsko
AdresaBarcelona, Španělsko
Založeno1929
Zeměpisné souřadnice
Map
Webové stránky
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Poble Espanyol (katalánsky Španělská vesnice, španělsky Pueblo Español) je skanzen v Barceloně. U příležitosti Světové výstavy v Barceloně v roce 1929 byl postaven na ploše 49 000 m² na úpatí hory Montjuïc.

Skanzen Poble Espanyol byl postaven za 13 měsíců a měl být po skončení výstavy zbořen. Úspěch během světové výstavy vedl k rozhodnutí pokračovat v provozu. K dnešnímu dni je to magnet pro turisty z celého světa.

Je zde 117 budov, replik budov ze všech období, kultur a regionů Španělska, i když ne vždy přesných kopií. Skanzen s ulicemi a náměstími je navržen tak, aby ukázal charakteristický architektonický obraz různých španělských stavebních stylů. K budovám patří románský klášter, kostel, radnice, části paláců a městských domů. Do Poble Espanyol se vstupuje replikou brány Sv. Vincence (Puerta de Ávila), části městských hradeb Ávily.

V řemeslných dílnách se zboží vyrábí tradiční technikou a prodává se. Mimo jiné lze vidět sklárnu, hrnčířství a dílny na výrobu hudebních nástrojů, hraček a šperků. Několik restaurací nabízí místní kuchyni. Konají se představení lidového tance, hudby a folklóru i umělecké výstavy.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Poble Espanyol na německé Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]