Parker Pen Company

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Parker Pen Company
Logo
Logo
Parker Vector in Black.jpg
Základní údaje
Právní formadceřiná společnost
Datum založení1888
ZakladatelGeorge Safford Parker
Adresa sídlaNewhaven, Spojené království
Charakteristika firmy
Produktyplnicí pero
Mateřská společnostNewell Brands
MajitelNewell Brands
Identifikátory
Oficiální webwww.parkerpen.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Parker Pen Company je americký výrobce psacích potřeb, založený roku 1891 americkým učitelem Georgem Saffordem Parkerem v Janesville ve Wisconsinu ve Spojených státech amerických.

Historie společnosti[editovat | editovat zdroj]

George Safford Parker, zakladatel společnosti Parker Pen Company, byl chudým venkovským učitelem ve městečku Janesville a smluvním prodejcem firmy John Holland Gold Pen Company, jejíž pera musel prodávat, aby vylepšil svoji bídnou sociální situaci. S pery značky, kterou prodával, však nebyl spokojen a dal se do vymýšlení vlastního typu plnícího pera. První patent na plnicí pero obdržel již roku 1889. V roce 1894 obdržel patent na svůj výrobek s názvem „Lucky Curve“ – plničku, která zabraňovala rozlití inkoustu z pera, což byl do té doby velký problém.

Pera Parker byla používána mnoha významnými osobnostmi. Například Giacomo Puccini s ním napsal operu La Bohème, A. C. Doyle jej používal při psaní povídek o Sherlocku Holmesovi. Pery Parker 51, která patřila generálu Dwightu D. Eisenhowerovi, byla 7. května 1945 podepsána konečná kapitulace Německa. V roce 1962 byla také firma Parker Pen vybrána jako výhradní dodavatel per a inkoustů do britské královské rodiny.

Modely per[editovat | editovat zdroj]

Parker Duofold

Nejdůležitějšími modely v historii firmy jsou:

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]