Parker Pen Company

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Parker Pen Company
Logo
Logo
Pluma-parker-detalle.jpg
Základní údaje
Právní forma dceřiná společnost
Datum založení 1888
Zakladatel George Safford Parker
Adresa sídla Newhaven, Spojené království
Charakteristika firmy
Mateřská společnost Newell Brands
Majitel Newell Brands
Identifikátory
Oficiální web www.parkerpen.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Parker Pen Company je americký výrobce psacích potřeb, založený roku 1891 americkým učitelem Georgem Saffordem Parkerem v Janesville ve Wisconsinu ve Spojených státech amerických.

Historie společnosti[editovat | editovat zdroj]

George Safford Parker, zakladatel společnosti Parker Pen Company, byl chudým venkovským učitelem ve městečku Janesville a smluvním prodejcem firmy John Holland Gold Pen Company, jejíž pera musel prodávat, aby vylepšil svoji bídnou sociální situaci. S pery značky, kterou prodával, však nebyl spokojen a dal se do vymýšlení vlastního typu plnícího pera. První patent na plnicí pero obdržel již roku 1889. V roce 1894 obdržel patent na svůj výrobek s názvem „Lucky Curve“ – plničku, která zabraňovala rozlití inkoustu z pera, což byl do té doby velký problém.

Pera Parker byla používána mnoha významnými osobnostmi. Například Giacomo Puccini s ním napsal operu La Bohème, A. C. Doyle jej používal při psaní povídek o Sherlocku Holmesovi. Pery Parker 51, která patřila generálu Dwightu D. Eisenhowerovi, byla 7. května 1945 podepsána konečná kapitulace Německa. V roce 1962 byla také firma Parker Pen vybrána jako výhradní dodavatel per a inkoustů do britské královské rodiny.

Modely per[editovat | editovat zdroj]

Parker Sonnet

Nejdůležitějšími modely v historii firmy jsou:

Slavný vzorec[editovat | editovat zdroj]

Prodejci per Parker svým zákazníkům při předvádění per Parker psali následující vzorec:

Mnoho lidí se pídilo po významu tajemného vzorce a i matematici a jiní vědci nebyly schopni hádanku rozluštit. Dnes se vykládá jako vzorec na dobrý koktejl Martini – 3,5 dílu ginu, půl dílu vermutu se 4 kostkami ledu a vše promíchané třikrát o 360 stupňů.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]