PRO 2016

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
PRO 2016
Datum založení 4. června 2016 v Brně
Předseda Tibor Batthyány
1. místopředseda Radka Kůtová Paulová
Sídlo Radniční 133/1, České Budějovice, 370 01, Česko
Ideologie centrismus
Politická pozice středopravice
IČO 05177111 (PSH)
Oficiální web Oficiální web

PRO 2016 je české politické hnutí, které bylo založeno na svém ustavujícím sněmu v Brně dne 4. června 2016; na něm bylo přijato Etické devatero, mimo jiné řešící střet zájmů a zakazující vstup funkcionářů KSČ a KSČM a příslušníků Státní bezpečnosti a Lidových milicí.

U jeho vzniku stáli lidé, kteří odešli z hnutí ANO 2011 například kvůli nesouhlasu s postavením Andreje Babiše, nedostatkem komunikace a direktivním řízením. Dne 10. 2. 2018 v Českém Krumlově proběhl 2. volební sněm, který svolal Vojtěch Němec společně s Mgr.Radkou Paulovou a celé předsednictvo dalo funkce k dispozici. Vojtěch Němec, BBA. se vzdal možnosti obhajovat pozici místopředsedy z důvodu vážné nemoci a zůstává předsedou krajské organizace v Jihočeském kraji. Delegáti zvolili nové vedení. Předsedou byl zvolen pan Tibor Batthyány (primátor Liberce). První místopředsedkyní byla zvolena Radka Paulova Kutova (radní, Prachatice). Dalšími členy předsednictva byli zvoleni: Hana Naiclerová, (zastupitelka, Prostějov), Václav Velek (předseda OO Český Krumlov) a paní Alena Šafránková (místostarostka České Lípy). 16. 4. 2018 byla založena další krajská organizace, a to v Libereckém kraji. Předsedou krajské organizace byl zvolen primátor města Liberce Tibor Batthyany. V obecních volbách do zastupitelstva měst a obcí v roce 2018 získalo hnutí 6 mandátů (3 ve městě Kaplice, 2 ve městě Český Krumlov a 1 v Prostějově).

Politická orientace[editovat | editovat zdroj]

PRO 2016 se orientuje středopravě a chce podporovat rodinu, střední třídu, podnikatele a živnostníky. Zaměřuje se na komunální politiku, bez ambicí na sněmovní volby.

Organizační struktura[editovat | editovat zdroj]

Zpočátku mají existovat jen tři regionální organizace, a to v Jihočeském, Jihomoravském a Olomouckém kraji. Od 16. 4. 2018 má svou organizaci také Liberecký Kraj s předsedou Tiborem Batthyanym.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]