Nositelé dubového listu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Nositelé Dubového listu
Autor John Flanagan
Původní název Oakleaf Bearers
Překladatel Zdena Tenklová
Země Austrálie
Jazyk angličtina
Edice Hraničářův učeň
Žánry fantasy
Vydavatel Random House (AUS)
Egmont (ČR)
Datum vydání 2006
Česky vydáno 2009
Počet stran 312
ISBN ISBN 978-80-252-1158-8
Předchozí dílo Ledová země
Následující dílo Výkupné za Eraka
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nositelé dubového listu je čtvrté pokračování románového seriálu Hraničářův učeň australského spisovatele Johna Flanagana.

Stručný obsah[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtý díl úspěšné série začíná ráno v chatě, když Willa probouzí neznámé ťukání. Zjišťuje, že se jedná o kapající vodu z tajícího sněhu na střeše staré chatrče. Přichází obleva. Evanlyn šla zkontrolovat předem nastražené pasti. V jedné se zachytlo zvíře, měla radost. Z ničeho nic ji neznámá osoba zakryla tvář a ona upadla do bezvědomí. Probouzí se až v táboře přivázaná ke stromu. Will se mezitím vydal Evanlyn hledat.

Halt s Horácem, který měl brnění poraženého Deparnieuxa (galická zbroj), jeli do Skandie s falešnou zprávou. Ta byla záminkou, jak se dostat do Skandie, protože obsahovala nepravou smlouvu o najmutí vlčích lodí králi Jindřichovi (galický král). Když přejížděli hraniční most, zahlédli povražděnou hlídku. Následně sledovali stopy vrahů a došli až k táboru Temudžajů, kde objevili Willa. Společně osvobodí Evanlyn.

Halt se domnívá, že tento oddíl je jen průzkumný, a že národ z východních stepí chce zaútočit na Skandii. Partička se vydala za hlavním oberjarlem, aby ho varovala před ničivým nájezdem kočovníků. Skandijci a Auraluenci se nemají moc v lásce, avšak svoje vztahy překonají a společně bojují. Před válkou však Ragnak zjistil, že Evanlyn je princezna Kassandra a on přísahal, že zabije všechny členy Duncanovy rodiny.

Erak ho přemluvil, aby počkal po bitvě. To se vyplatilo, protože Evanlyn zachránila Erakovi život. Ragnak v bitvě padl a na jeho místo nastupuje Erak, který jim dává loď, aby mohli odjet domů do Auraluenu, kde jsou následně odměněni za své činy a Halt je znovu přijat do hraničářského sboru, což je pro něj velmi důležité.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]