Nositelé dubového listu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Hraničářův učeň - Nositelé Dubového listu
Autor John Flanagan
Původní název Ranger’s Apprentice - Oakleaf Bearers
Překladatel Zdena Tenklová
Země Austrálie
Jazyk angličtina
Edice Hraničářův učeň
Žánry fantasy
Vydavatel Random House (AUS)
Egmont (ČR)
Datum vydání 2006
Česky vydáno 2009
Počet stran 312
ISBN [[Speciální:Zdroje_knih/ISBN 978-80-252-1158-8|ISBN 978-80-252-1158-8]]
Předešlé dílo Hraničářův učeň - Ledová země
Následující dílo Hraničářův učeň - Výkupné za Eraka

Nositelé dubového listu je čtvrté pokračování románového seriálu Hraničářův učeň australského spisovatele Johna Flanagana.

Stručný obsah[editovat | editovat zdroj]

Čtvrtý díl úspěšné série začíná ráno v chatě, když Willa probouzí neznámé ťukání. Zjišťuje, že se jedná o kapající vodu z tajícího sněhu na střeše staré chatrče. Přichází obleva. Evanlyn šla zkontrolovat předem nastražené pasti. V jedné se zachytlo zvíře. Měla radost. Z ničeho nic ji neznámá osoba zakryla tvář a ona upadla do bezvědomí. Probouzí se až v táboře přivázaná ke stromu. Will  se mezitím vydal Evanlyn hledat.

                Halt s Horácem, který měl brnění poraženého Deparnieuxa (galická zbroj) jeli do Skandie s falešnou zprávou. Ta byla záminkou, jak se dostat do Skandie, protože obsahovala nepravou smlouvu o najmutí dračích lodí králu Jindřichovi (galický král). Když přejížděli hraniční most, zahlédli povražděnou hlídku. Následně sledovali stopy vrahů a došli až k táboru Temudžajů, kde objevili Willa. Společně osvobodí Evanlyn.

                Halt se domnívá, že tento oddíl je jen průzkumný, a že národ z východních stepí chce zaútočit na Skandii. Partička se vydala za hlavním oberjarlem, aby ho varovala před ničivým nájezdem kočovníků. Ale Skandijci a Auraluenci se nemají moc v lásce, avšak svoje vztahy překonají a společně bojují. Před válkou, však Ragnak zjistil, že Evanlyn je princezna Kassandra a on přísahal, že zabije všechny členy Duncanovi rodiny.

                Erak ho přemluvil, aby počkal po bitvě. To se vyplatilo, protože Evanlyn zachránila Erakovi život. Ragnak v bitvě padl a na jeho místo nastupuje Erak, který jim dává loď, aby mohli odjet domů do Auraluenu, kde jsou následně odměněni za své činy a Halt je znovu přijat do hraničářského sboru, což je pro něj velmi důležité.