Lovci

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Lovci
Autor John Flanagan
Původní název The Hunters
Překladatel Zdeňka Tenklová
Země Austrálie
Jazyk angličtina
Edice Bratrstvo
Žánr fantasy
Vydavatel Random House (AUS)
Egmont ČR (CR)
Datum vydání 2012
Česky vydáno 2013
Počet stran 398
ISBN 978-80-252-2437-3
Předchozí a následující díl
Bratrstvo – Nájezdníci Bratrstvo – Otroci ze Sokora
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Lovci (The Hunters) je třetí díl fantasy literární série Bratrstvo od australského spisovatele Johna Flanagana. Český překlad knihy vyšel v roce 2013 u nakladatelství Egmont. Originál byl vydán v roce 2012 v Austrálii přes nakladatelství Random House.[1]

Děj[editovat | editovat zdroj]

Poté, co Volavkám po dobytí Limmatu těsně unikl pirát Zavak, který ukradl skandijský poklad Andomal pokračuje Halova posádka v pronásledování. Ingvarovi se ovšem zhorší zranění, které utržil v bitvě o Limmat a tak musí pronásledování přerušit a přistát na břehu. Nakonec zhoršující horečku přemůžou pomocí rozdrcené vrbové kůry, kterou dají Ingvarovi vypít a vydávají se znovu za Zavakem. V Bayratu jsou ovšem zadrženi díky Zavakovi, který si zaplatil, aby byli zatčeni a pověšeni za vraždu piráta Rikarda. Ten jim prozradil, kam má Zavak namířeno a byl zabit prvním důstojníkem Havrana ve městě Krall, kde ho posádka Volavek pustila na svobodu. Díky Lydii, která předstírá, že k posádce nepatří a vyhne se tak vězení se jim podaří z Bayratu utéct.

Před pirátskou baštou Raguza, do které se Zavak uchýlil, Halova posádka zachrání obchodní bárky před útokem pirátských dlouhých člunů. Poté jsou s pomocí droghanské válečné lodi zahnáni do Raguzy, kde se vydávají za piráty, které Zavak zradil při útoku na Limmat. Jejich verzi příběhu podpoří i pytlíček se smaragdy z Limmatu, které jim dá Lydia a také fakt, že Zavak svoje smaragdy zatajil Mihajovi, vůdci Raguzy, čímž porušil místní pravidla. V Raguze totiž musí všechny lodě odevzdat deset procent ze své kořisti. Hal pak vyzývá Zavaka na souboj loď proti lodi a Zavak, který v souboji vidí snadnou výhru, výzvu přijímá.

Souboj, konaný před Raguzou se ovšem Zavakovi vymkne z rukou a jeho loď je poničena zničujícími střelami z Drtiče. Poté Hal s Volavkou vrazí do obšívky na Havranově boku a s posádkou vtrhne na palubu. Útoku vedeném Stigem a Thornem se podaří zatlačit posádku Havrana na příď lodi a Hal vnikne do Zavakovi kajuty. Tam narazí na Zavaka se kterým začne bojovat a na poslední chvíli mu Thorn zachrání život a s Andomalem se stáhnou zpět na palubu Volavky, zatímco se Havran spolu se Zavakem potopí. Po úspěšném získání Andomalu se Volavky s Lydií vrací jako hrdinové do Hallasholmu, kde je jim při velké slavnosti oberjarlem Erakem vráceno zpět vítězství v soutěži bratrstvech a jsou znovu přijmutí do skandijské společnosti.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]