Hořící most

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Hořící most
Autor John Flanagan
Původní název The Burning Bridge
Překladatel Zdena Tenklová
Obálku navrhl Paolo Barbieri
Země Austrálie
Jazyk angličtina
Edice Hraničářův učeň
Žánry fantasy
Vydavatel Random House (AUS)
Egmont (ČR)
Datum vydání 2005
Česky vydáno 2008
Počet stran 259
ISBN ISBN 978-80-252-1034-5
Předchozí dílo Rozvaliny Gorlanu
Následující dílo Ledová země
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hořící most (the Burning Bridge) je druhý díl souboru Hraničářův učeň australského spisovatele Johna Flanagana.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Druhý díl dvanáctidílné série začíná pronásledováním wargalů Willem a Haltem. Jsou svědkem toho, jak tři nestvůry přepadnou a zabijí Morgarathova služebníka. Hraničářům se dostávají do rukou Morgarathovy plány, které okamžitě odevzdají králi. Ten se podle nich zařídí. Gilan dostane za úkol dovézt poselství celtickému králi a vezme s sebou Willa a Horáce. V Celtice projíždí opuštěnými městy a naleznou Evanlyn, která jim vypráví, že dělala doprovod princezně Kasandře a přepadli je Wargalové a přežila jen ona.

Ráno Gilan odjíždí dříve, aby podal králi zprávy o tom, že Celtika byla napadena, a proti Morgarathovi jim nepomůže. Will, Horác a Evanlyn se vrací domů a spatří jednotku wargalů, kteří odvádějí celtické horníky. Rozhodnou se je pronásledovat, protože je zajímá, co s kopáči provádějí, a ví, že každá maličkost může vyhrát nastávající válku. Objeví veliký dřevěný most přes Trhlinu, a uvědomí si, že po tomto mostě může přejít celá armáda. Willa se v noci vydá přes most a náhodou vyslechne rozhovor skupiny Skandijců. Zjistí, že Morgarath plánuje napadnout království ze tří stran, což by mělo katastrofální následky a rozhodne se most zničit. V noci založí ohně, ale ten na jedné straně nechytne, Will s Evanlyn se tam vrátí a znovu ho zapálí. Nestihnou však už přejít na druhou stranu padnou do zajetí Skandijců. Horác to vše sleduje a okamžitě vyrazí ke králi. Gilan mezitím králi sdělil vše co se stalo a zjišťuje, že Evanlyn je ve skutečnosti princezna Kasandra. Král byl zdrcen, když se od Horáce dozvěděl, že jeho jedinou dceru unesli Skandijci, ale nemarnil čas a vyslal oddíl vojáků vedených Haltem a Gilanem, aby zneškodnili Skandijce, kteří jim měli vpadnout do zad. Morgarathovi wargalové byli rozehnáni těžkou kavalerií, a pán Deštných a Temných hor byl donucen vyjednávat. Chce rozhodnout celou válku soubojem, má v úmyslu vyzvat někoho z králových rytířů, ale než tomu stačí někdo zabránit vyzve ho Horác. Ten po dlouhém boji zvítězí. Skandijci využijí zmatku a odvádějí Willa a Evanlyn na loď. Halt je co nejrychleji pronásleduje, ale přesto přijde až ve chvíli, kdy jejich loď odplouvá. Halt si to vyčítá a přísahá, že Willa najde.

Nové postavy[editovat | editovat zdroj]

  • Princezna Kasandra – na projížďce jí přepadli wargalové a ona byla jediná, kdo přežila. Vydávala za svoji služebnou, Evanlyn.
  • Erak- jarl, důležitá postav knihy a i dalších knih o Willovi.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]