Halt v nebezpečí

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Halt v nebezpečí
Autor John Flanagan
Původní název Halt's Peril
Překladatel Zdena Tenklová
Země Austrálie
Jazyk angličtina
Edice Hraničářův učeň
Žánry fantasy
Vydavatel Random House (AUS)
Egmont (ČR)
Datum vydání 2009
Česky vydáno 2010
Počet stran 426
ISBN 978-80-252-1620-0
Předchozí a následující díl
Králové Clonmelu Císař Nihon-džinu
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Halt v nebezpečí (v anglickém originále Halt's Peril) je devátá dobrodružná kniha ze série Hraničářův učeň, jejímž autorem je australský spisovatel John Flanagan.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Na začátku knihy Halt, Horác a Will zjišťují, že Tennyson (vůdce sekty nezasvěcených) a jeho stoupenci uprchli do Pikty. Tato trojice sleduje jejich cestu, která směřuje k Araluenu. Tennyson má v plánu cestovat do odlehlé Araluenské vesnice, kde chce posílit vliv jeho hnutí. Will a jeho společníci si neuvědomují nebezpečí a pokračují v pronásledování Tennysona, kterého doprovázejí dva genovejští zabijáci. Halt a Will jednoho z nich úspěšně zabili, druhý ale Halta zranil a utekl.

Zanedlouho vyjde najevo, že rána je otrávena halucinogenem, který pomalu Halta zabíjí. V zoufalství se Will rozhodne vyhledat Malcolma, nejlepšího léčitele v Araluenu, a rychle ho přivedl na pomoc. Malcolm jim vysvětlil, že jed má dva různé zdroje a na každý z nich existuje jiná protilátka. Podání špatného léku by Halta zabilo. Will objevil zbylého Genovesana a přinutil ho prozradit zdroj použitého jedu. Genovesan se pokusil o útěk a byl zabit. Halt se uzdravuje a trojice spolu s Malcolmem pokračuje v cestě za Tennysonem, který předpokládá, že Halt je mrtvý a ostatní nepokládá za nebezpečné. Will a ostatní objevili Tennysona v katakombách poblíž vesnice, kde káže stoupencům svého náboženství. S Malcolmovou pomocí ho Halt úspěšně připraví o důvěru. Během tohoto pokusu ale musí Will použít výbušné zařízení, které způsobí zřícení jeskyně na nezasvěcené a na zlato vesničanů. Halt, Will a Horác doprovodí Malcolma domů, kde Trobar daruje Willovi štěně jménem Černá. Po rozloučení s Malcolmem zamíří trojice k domovu. Will a Halt se vydají do Redmontu, kde se setkají s Paulinou a Alyss, zatímco Horác míří na hrad Araluen. Paulina děkuje Willovi za záchranu Haltova života a říká mu o důvěře, kterou do něj vkládala. Kniha končí polibkem Alyss a Willa.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Halt's Peril na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]