Králové Clonmelu

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Hraničářův učeň – Králové Clonmelu
Autor John Flanagan
Původní název Ranger’s Apprentice – The Kings of Clonmel
Překladatel Zdena Tenklová
Země Austrálie
Jazyk angličtina
Edice Hraničářův učeň
Žánry fantasy
Vydavatel Random House (AUS)
Egmont (ČR)
Datum vydání 2008
Česky vydáno 2010
Počet stran 389
ISBN ISBN 978-80-252-1521-0
Předešlé dílo Obléhání Macindawu
Následující dílo Halt v nebezpečí

Kniha Králové Clonmelu je osmým pokračováním série dobrodružných knih Hraničářův učeň australského spisovatele Johna Flanagana.

Obsah[editovat | editovat zdroj]

Halt se zabývá vyšetřováním podivné náboženské sekty ve vesničce Selsey na západě Araluenu, zatímco jeho bývalý žák Will se účastní každoročního hraničářského sněmu. Halt zjistí, že skupinka lidí přesvědčila vesničany, aby jim odevzdali všechno své zlato a oni je mohli použít na výrobu zlatého chrámu pro jejich boha Alseiasse. Jejich plány v Selsey jim překazí, ale sekta Nezasvěcených, jak si tito lidé říkají, prchne. Ještě před tím ale jeden z nich naznačí, že Halta zná - ovšem ten ho nikdy předtím neviděl.

Na shromáždění je mezitím Willovi oznámeno, že se bude s Haltem dělit o správu Redmontského léna. Poté, co se opět všichni setkají u Jenny, vyšle Crowley oba hraničáře a jejich přítele, mladého rytíře Horáce, na cestu do Clonmelu - jednoho z šesti hibernských království a Haltovy rodné země. Z politických důvodů mají za úkol zastavit Nezasvěcené, kteří stojí za rozvrácením zbývajících pěti království. Halt se zmíní, že zná zdejšího krále - je to totiž jeho mladší dvojče.

Musí se tedy postavit nejen nebezpečným Genovesanům a Tennysonovi, vůdci Nezasvěcených, ale i své vlastní minulosti v podobě bratra, který se ho kdysi pokusil zabít.