Ledová země

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Hraničářův učeň - Ledová Země
Autor John Flanagan
Původní název Ranger’s Apprentice - Icebound Land
Překladatel Zdena Tenklová
Země Austrálie
Jazyk angličtina
Edice Hraničářův učeň
Žánry fantasy
Vydavatel Random House (AUS)
Egmont (ČR)
Datum vydání 2005
Česky vydáno 2008
Počet stran 285
ISBN ISBN 978-80-252-1073-4
Předchozí dílo Hořící most
Následující dílo Nositelé dubového listu
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Ledová země je třetí díl série Hraničářův učeň od australského spisovatele Johna Flanagana.

Příběh[editovat | editovat zdroj]

Třetí knížka Hraničářova učně pokračuje na konci předešlého příběhu. Will a Evanlyn (princezna Casandra) plují v zajetí kapitána lodi Vlčí vítr Eraka na sever do Skandie, kde se je chystá prodat. Bohužel pro něj zrovna nastává období letních bouří, takže musejí zakotvit na ostrově Skorghijl. Mezitím se Halt snaží vydat za Willem, ale král Duncan ho nechce pustit. Nakonec se nechává vyhostit ze země za velezradu, když veřejně nadává králi. Přidává se k němu Horác a společně plují na sever zachránit přátelé. Když seveřané doplují do Hallasholmu, oddělí svoje otroky.

Evanlyn se dostává do kuchyně, kde je teplo, avšak Will musí pracovat venku. Jednou před spánkem mu někdo ukradne přikrývku a je mu ohromná zima. Neznámý člověk mu nabízí hřejivou trávu - drogu, kterou si berou otroci, aby necítili tu šílenou zimu. Will bohužel propadává jejím účinkům.

Halt s Horácem putují Galikou (jižní soused Skandie). Velice často se setkávají s falešnými rytíři, kteří vybírají mýtné za průchod přes mosty a cesty. Horác je dobrý bojovník, takže většinu z nich přemohl, ale jeho pověst se rychle rozkřikla a dostává se až k pravému rytíři – Deparnieuxovi, který je místním utlačovatelem. Ten chce s Horácem bojovat a zabít ho, aby upevnil svůj post tyrana. Bere je tedy na svůj hrad.

Mezitím Evanlyn a Will uprchli. Utečenci se dostávají se do lovecké chalupy, kde se Will postupně zbavuje závislosti na hřejivé trávě. V podobném čase Halt vyzývá Deparnieuxa, aby ochránil svého mladého přítele. Hraničář s převahou vyhrává a poté s Horácem pokračuje v záchranné cestě.

Nové postavy[editovat | editovat zdroj]

  • Slagor – kapitán (skirl) vlčí lodě, úhlavní nepřítel Eraka a ve čtvrtém dílu zrádce.
  • Deparnieux – krutovládce na hradu Montsombre v Galice

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]