Naše vojsko

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Naše vojsko
Datum založení 1945
Sídlo Praha
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Nakladatelství Naše vojsko vzniklo na základě rozhodnutí Ministerstva národní obrany v roce 1945 a jeho hlavním účelem byla produkce vojensko-odborné literatury a literatury určené pro prezentaci armády. K těmto účelům sloužil také časopis Naše vojsko, který má tradici ještě o několik desítek let delší, než samotné knižní nakladatelství.

Za téměř 70 let své existence vydalo přes sedm tisíc knižních titulů a zařadilo se mezi největší česká nakladatelství.[1] Především v posledních letech mimo knih s vojenskou tematikou vydává také publikace o bojových sportech, historické romány, životopisy, detektivky, thrillery a horory.

Nakladatelství bylo až do roku 1996 pod Ministerstvem obrany ČR. Po tomto roce bylo rozhodnuto o jeho privatizaci a rozprodání. V období let 1996 až 1999 nakladatelství vystřídalo několik majitelů, kteří nedávali moc šanci vydávání knižních publikací.

V roce 2000 se stal majitelem nakladatelství a knižní distribuce Naše vojsko Emerich Drtina.

V roce 2005 obnovilo nakladatelství vydávání časopisu Naše vojsko. Od září 2009 se tento časopis přeměnil do podoby NV Military revue.[2] Časopis obsahuje články o vojenské technice, vojenské historii, muzeích, misích a armádách.

Od ledna 2009 nakladatelství vydává nový měsíčník Fakta & svědectví.[3] Časopis je zaměřen na popularizaci událostí národních i světových dějin, přičemž hlavní pozornost je věnována moderním dějinám, zvláště tématům, která byla v minulosti z nejrůznějších důvodů zamlčována.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Seznam publikací v NKP
  2. NV Military revue
  3. Fakta & svědectví

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]