Milwaukee Youth Symphony Orchestra

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Milwaukee Youth Symphony Orchestra
Základní informace
PůvodWisconsin
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Milwaukee Youth Symphony Orchestra (MYSO) je instituce v Milwaukee v americkém státě Wisconsin, která poskytuje klasické hudební vzdělání a výuku ve hře na hudební nástroje. Byla založena v roce 1956 a patří k největším svého druhu v USA.

Milwaukee Youth Arts Center, sídlo instituce

Historie a současnost[editovat | editovat zdroj]

Od založení do současnosti prošlo vzdělávacím programem MYSO více než 900 mladých hudebníků.[1] V roce 2005 se MYSO přestěhoval do budovy Milwaukee Youth Arts Center, budovy se 17 000 m2 užitkové plochy, která poskytuje dostatečné množství zkušeben a učeben. Sídlí zde rovněž First Stage Children’s Theater, který studentům poskytuje pěvecké a taneční výukové programy. V roce 2008 získal MYSO cenu guvernéra státu Wisconsin za příspěvek v oblasti uměleckého vzdělávání.

MYSO provozuje několik hudebních uskupení: dva symfonické orchestry (Senior Symphony, Philharmonia), pokročilý komorní orchestr, jeden velký a čtyři malé přípravné smyčcové orchestry, dvě flétnová koncertní uskupení, dechovou kapelu a kapelu bicích nástrojů. MYSO poskytuje rovněž jazzové výukové programy.

Umělecká vedoucí symfonických orchestrů je od roku 1987 Margery Deutsch, absolventka seminářů mj. u Leonarda Bernsteina a Seiji Ozawy. Jejím asistentem je Shelby Keith Dixon.

V červenci 2012 podnikl Senior Symphony, v němž hrají nejlepší studenti, turné po Evropě. Koncertoval v Teplicích, Praze a ve Vídni.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. MYSO: Wien, Praha 2012, Milwaukee 2012, s. 14

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Milwaukee Youth Symphony Orchestra na anglické Wikipedii.