Kai Hermann

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Kai Hermann
Narození 29. ledna 1938 (80 let)
Hamburk
Povolání scenárista, novinář a spisovatel
Ocenění Cena Theodora Wolffa (1964 a 1966)
Carl-von-Ossietzky-Medaille (1968)
Cena Egona Erwina Kische (1998)
Nuvola apps bookcase.svg Seznam dělSouborném katalogu ČR
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Kai Hermann (* 1938) je německý novinář a spisovatel. Za svoji činnost byl vyznamenán cenou Theodora Wolffa.

Dílo[editovat | editovat zdroj]

  • Die Revolte der Studenten
  • Entscheidung in Mogadischu

Spolu s H. Rieckem se podílel se na převedení výpovědi Christiane F. z magnetofonových pásků do knižní podoby. Kai Hermann se narodil v roce 1938 v Hamburku. Studoval na Tübingen, Hamburg, Vancouver a Harvard historii a politiku.

Později pracoval jako redaktor v TIME, byl šéfredaktor TWEN a na silnici jako spisovatel pro Spiegel (1972-1978), zejména u STAR.

V roce 1978 byl spoluautorem knihy "My děti ze stanice ZOO", kterou napsal společně s Horstem Rieckem, tato kniha je velmi dobře známá. Dnes pracuje jako novinář na volné noze a autor v obci Jasebeck v Lüchow-Dannenberg odst. Wendland.

Mezi další knihy Kaie Hermanna patří: "Revolta studentů" (1968), "Andi - téměř náhodnou mrtvý Andrew Z." (1980), "silný" (1989), "Yakuza" (1990) a "Andělé a Joe - založený na skutečném příběhu" (2001).

Hermann píše mimo jiné scénáře pro "Andi" (s Peterem Zadek, 1982), "padělání" (s Volker Schlöndorff, 1987) a "The Fall" (1998), mu byla udělena cena Theodora Wolffa a udělena medaile Carla-von-Ossietzky. V červenci 1975 v Gümse (Dannenberg), známá Rixdorfer skupina, do které patřili Albert Schindehütte, Uwe Bremer, John Venne Kamp a Arno Waldschmidt pořádala, byly splněny dva spisovatele Nicolase Born Kai Hermann a vím, později široce diskutovány o svých zkušenostech během občanské války v Libanonu.

Jeho zpráva, "zpráva - ohrožený druh?" z knihy "sami od povodní běžného výtahu, umění velkého dokumentu" (2001), který byl vydán Wolfgang R. Langenbucher, je velmi působivý.

Popisuje, jak obtížné je pro angažovaného novináře dobré pokrytí v éře "Fakta, fakta žurnalistika" na výzkum a psát. Pro "typického šéfredaktora dnes opravdu vynikající manažerské schopnosti, lze řídit náklady, ale má spíše menší respekt k novinářské práci. Zvláště zvědavý v žádném případě tomu tak není. Udělal kariéru u stolu, jeho horizont zkušeností není příliš daleko, znalosti, když se ptal na skutečném životě mimo zvukotěsné oken své kanceláře .... nízké ceny novinářské produkt, který dobře prodává je. " "Zdá se, že uspokojí zlomkovité fakta z Internetu, bude potřeba informací a komunikace v chatovací místnosti probíhá" (str. 38) A v době, kdy (str. 19), jsou těmi, kteří píší pro specializované novináře nejsou ideální podmínky, dobrá zpráva, čtenář zájem.

Hermann věří, ale stále si nemyslím, že "zpráva je opravdu ohrožených druhů vyhynutím," protože nakonec to byl začátek celé žurnalistiky, byl také oceněn Nicolas Born, a je také až do konce žurnalistiky má své místo.

Jeho úspěšná STAR zpráva je poslední práce Kai Hermann. Zabývá se první lásky mezi dvěma mladými lidmi, a Joe Engel.

Angel žije na ulici a Joe, který je vlastně názvem Johanna a utekl z domu a bloudí bezcílně po městě. Na Alexanderplatz ona je obtěžuje některé slupce a andělů na záchranu. Je to láska na první pohled mezi nimi. Ale jejich štěstí je ohroženo a začne jim čas, který je poznamenán strachem, sny, zklamání a úsilí. Nicméně, Engel a Joe slíbil držet pořád spolu. Přesto, andělé bojí být upuštěno od Joe a sahá na drogách a alkoholu.

Zdá se, že její sen o společném životě na městský život drog a násilí nemá skutečnou možnost ...

Poté, co jeho kniha "My děti ze Bahnhof Zoo" tam bylo žádná práce od něj, tak působivé a autentické "popisuje život na okraji propasti" a na takové pohybující se cestou z bitvy dvou mladých lidí kolem jejího křehkého štěstí říká.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]