Königstein (Saské Švýcarsko) (železniční zastávka)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Königstein (Sächsische Schweiz)
Pohled na železniční zastávku
Pohled na železniční zastávku
Stát NěmeckoNěmecko Německo
Spolková země Sasko
Obec Königstein
Souřadnice
Königstein
Königstein
Provozovatel dráhy DB Netz
Tratě 083 a 247 (km 31,12)
V provozu od 1910
Dopravních kolejí 2
Nástupišť (hran) 2 (2)
Prodej jízdenek Ne
Návazná doprava MHD v přednádražním prostoru
Služby ve stanici TAXIVeřejné parkoviště
Logo Wikimedia Commons Obrázky, zvuky či videaCommons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Königstein (Saské Švýcarsko) je stanice systému S-Bahn Dresden ve stejnojmenné obci na levém břehu Labe v okrese Saské Švýcarsko. Leží na železniční trati Děčín hl.n. – Dresden-Neustadt.

Dne 9. května 1850 bylo otevřeno nákladové i osobní nádraží Königstein v km 26,37 v rámci výstavby železniční trati z Děčína do Drážďan. V roce 1910 se vybudovala na konci částečně přes 5 metrů dlouhého železničního viaduktu nová železniční zastávka pro osobní vlaky, na které byl zahájen provoz dne 18. června 1910. Od té doby slouží bývalé nádraží už pouze jako nákladové nádraží.

Stanice je obsluhována linky S1 příměstské železnice metropolitní oblasti Drážďan, která zajišťuje v 30-minutových intervalech pravidelné spoje mimo jiné do hlavního města spolkové země Sasko a i do lazeňského města Bad Schandau.


← směr Schöna S-Bahn v Drážďanech směr Meißen-Triebischtal
S 1
SchönaSchmilka-HirschmühleKrippenBad SchandauKönigstein (Saské Švýcarsko)Kurort RathenStadt Wehlen (Sachs)ObervogelgesangPirnaHeidenau-GroßsedlitzHeidenau SüdHeidenauDresden-ZschachwitzDresden-NiedersedlitzDresden-DobritzDresden-ReickDresden-StrehlenDresden HauptbahnhofDresden Freiberger StraßeDresden MitteDresden-NeustadtDresden BischofsplatzDresden-PieschenDresden-TrachauRadebeul OstRadebeul-WeintraubeRadebeul-KötzschenbrodaRadebeul-ZitschewigCoswig (b Dresden)NeusörnewitzMeißenMeißen-AltstadtMeißen-Triebischtal