John Bel Edwards

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
John Bel Edwards
John Bel Edwards v roce 2021
John Bel Edwards v roce 2021
56. guvernér Louisiany
Úřadující
Ve funkci od:
11. ledna 2016
NáměstekBilly Nungesser
PředchůdceBobby Jindal
Stranická příslušnost
ČlenstvíDemokrat
Vojenská služba
Doba služby1988–1996
Hodnostkapitán
Jednotka25. pěší divize
82. výsadková divize

Rodné jménoJohn Bel Edwards
Narození16. září 1966 (57 let)
USA Baton Rouge, Louisiana, USA
ChoťDonna Hutto (od 1989)
RodičeFrank M. Edwards
Dory Jean
Děti3
Alma materVojenská akademie Spojených států amerických
Louisiana State University
Profeseadvokát a politik
PodpisJohn Bel Edwards, podpis
Webová stránkawww.johnbelforlouisiana.com
CommonsJohn Bel Edwards
Některá data mohou pocházet z datové položky.

John Bel Edwards (* 16. září 1966 Baton Rouge, Louisiana) je americký politik a právník sloužící od 11. ledna 2019 jako 56. guvernér Louisiany.

Raný život a vzdělání[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 16. září 1966 v Baton Rouge v Louisianě, Doně Jean (roz. Miller) a Frankovi M. Edwardsovi. Vyrůstal v Amite v Louisianě. V roce 1984 absolvoval Amite High School jako valedictorian. V roce 1988 získal bakalářský titul v oboru inženýrství na Vojenské akademii Spojených států amerických.

V roce 1986 dokončil Airbone School jako student na West Point. Po obdržení pověření absolvoval Infantry Officer Basic Course ve Fort Benning (1988), Ranger School (1989) a Infantry Officer Advanced Course. V armádě sloužil Edwards celkem osm let, většinou v 25. pěší divizi a 82. výsadkové divizi. Svou vojenskou kariéru ukončil, aby se kvůli rodinným důvodům mohl vrátit do Louisiany. V roce 1999 získal titul Juris Doctor na Louisiana State University Paul M. Hebert Law Center.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Po absolvování právnické fakulty se Edwards stal koncipientem u soudce Jamese L. Dennise z United States Court of Appeals for the Fifth Circuit a poté se stal praktikujícím právníkem v právnické firmě Edwards & Associates v Amite. Edwards řešil různé případy, ale nevykonával trestní právo, protože jeho bratr byl místním šerifem.

Louisianská sněmovna reprezentantů[editovat | editovat zdroj]

V roce 2007 se Edwards ucházel o místo ve Sněmovně reprezentantů Louisiany přičemž byl nucen vstoupit do druhého kola všeobecných voleb s kolegou právníkem Georgem Tuckerem. Vyhrál v každé farnosti v okrese. Byl jediným nováčkem, který předsedal výboru pro záležitosti veteránů v zákonodárném sboru. Edwards byl také vybrán jako předseda výboru Demokratické sněmovny, což je pro nováčka zákonodárce rarita. Edwards kritizoval guvernéra Bobbyho Jindala za to, že často odjížděl z Louisiany, aby získal finanční prostředky pro republikány jinde, zatímco Louisiana snižovala své financování vysokoškolského vzdělávání.

V roce 2011 byl Edwards znovu zvolen do Sněmovny reprezentantů Louisiany, když porazil Johnnyho Duncana 83 % ku 17 % hlasům. Předsedal Demokratickému výboru Sněmovny v Louisianě, čímž se stal vůdcem menšinové sněmovny. Města a vesnice, která Edwards reprezentoval zahrnovaly Amite, Greensburg, Kentwood a část Hammondu.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Je ženatý s Donnou Hutto. Mají spolu dvě dcery, Sarah a Samanthu a syna Johna Millera Edwardse.

Edwards je katolík a je farníkem kostela St. Helena Roman Catholic Church v Amite.

Má tři bratry, Franka Millarda, Daniela H. (oba jsou policisté) a Christophera. Christopher zemřel v roce 2011 při autonehodě poté, co jeho vozidlo sjelo do protisměru a srazilo se s nákladním vozidlem UPS.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku John Bel Edwards na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]