Jitka Kocurová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Jitka Kocurová
Narození27. února 1979
Vlašim
Československo Československo
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jitka Kocurová (* 27. února 1979, Vlašim) je česká modelka, moderátorka, herečka, 2. vicemiss ČR pro rok 1999 a patronka nadačního fondu Srdce na dlani.

Profese[editovat | editovat zdroj]

V roce 1997 absolvovala Střední odbornou školu civilního letectví v Praze Ruzyni. Ve čtrnácti letech se začala věnovat modelingu. V roce 1999 se nejdříve stala 2. vicemiss České republiky a posléze obsadila 5. místo na Miss Europe v Bejrútu. Již 12. rokem je patronkou nadačního fondu Srdce na dlani.

V televizi Prima moderovala pořad Prima jízda a spoluúčinkovala v zábavném pořadu Telebazar. V roce 2008 spolumoderovala společenský pořad Přísně tajné na TV Nova. Svou první filmovou roli servírky si zahrála ve filmu Dušana Kleina Jak básníci neztrácejí naději (2003). Největší prostor získala v roli Pamely ve filmu Jiřího Vejdělka Účastníci zájezdu (2006).

V současné době se věnuje charitativní činnosti zaměřené na pomoc dětem z dětských domovů, a to jako patronka nadačního fondu Srdce na dlaní.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

S manželem Tomášem Abrahamem má syna Tomáše, který se narodil v červnu 2010 a 24. dubna 2013 v pražské porodnici v Podolí se narodila dcera Barbora[1]. Má dva nevlastní sourozence, Jitku Stránskou (nar. 1979) a Jana Stránského (nar. 1981).[zdroj?]

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]