Jitka Kocurová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jitka Kocurová
Narození13. února 1979 (45 let)
Vlašim
Československo Československo
ChoťTomáš Abraham (od 2012)
Oficiální webwww.jitkakocurova.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jitka Kocurová (* 27. února 1979 Vlašim) je česká modelka, moderátorka, herečka, 2. vicemiss ČR pro rok 1999 a patronka nadačního fondu Srdce na dlani.

Profese[editovat | editovat zdroj]

V roce 1997 absolvovala Střední odbornou školu civilního letectví v Praze Ruzyni. Ve čtrnácti letech se začala věnovat modelingu. V roce 1999 se nejdříve stala 2. vicemiss České republiky a posléze obsadila 5. místo na Miss Europe v Bejrútu. Již 20. rokem je patronkou nadačního fondu Srdce na dlani.

V televizi začala působit jako moderátorka počasí na TV3 a pak moderovala na Prima pořad Prima jízda a spoluúčinkovala v zábavném pořadu Telebazar. V roce 2008 spolumoderovala společenský pořad Přísně tajné na TV Nova. Svou první filmovou roli servírky si zahrála ve filmu Dušana Kleina Jak básníci neztrácejí naději (2003). Největší prostor získala v roli Pamely ve filmu Jiřího Vejdělka Účastníci zájezdu (2006).

V současné době se věnuje charitativní činnosti zaměřené na pomoc dětem z dětských domovů, a to jako patronka nadačního fondu Srdce na dlaní. Začala podnikat v oblasti esenciálních olejů, vlastní e-shop www.beterra.cz

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

S manželem Tomášem Abrahamem má syna Tomáše, který se narodil v červnu 2010 v Podolí a 24. dubna 2013 v pražské porodnici v Podolí se narodila dcera Barbora[1]. Má dva vlastní sourozence, sestru Zuzanu Kocurovou (nar. 1973) a bratra Marcela Kocuru (nar. 1969).[zdroj⁠?]

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]