Jana Jarkovská

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jana Jarkovská
Základní informace
Narození5. ledna 1983 (40 let)
Jaroměř
Povoláníflétnistka a učitelka
Nástrojeflétna
Webwww.janajarkovska.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jana Jarkovská (* 5. ledna 1983, Jaroměř) je česká flétnistka a pedagožka.

Studovala na konzervatoři v Praze (Jan Riedlbauch) a Miláně (Simona Valsecchi) a na hudebních akademiích v Praze (Jiří Válek, Štěpán Koutník) a Stockholmu (Tobias Carron). V Miláně také působila jako odborná asistentka. Působí jako flétnová pedagožka na Konzervatoři Teplice. Jako členka mezinárodně úspěšného souboru Duo du Rêve si vydobyla své místo na domácích i zahraničních pódiích.[1] Zaměřuje se na interpretaci hudby současných skladatelů a skladatelek, se kterými úzce spolupracuje.[2] Pravidelně natáčí pro Český rozhlas. V roce 2018 vydala v nakladatelství Radioservis své první CD Pidluke-padluke s hudbou Jiřího Temla, jehož dílu se věnovla i ve své disertační práci. Na MDŽ 2020 vyšlo její druhé CD s názvem Vlastním hlasem – skladby současných českých skladatelek pro sólovou flétnu, které představuje skladby Sylvie Bodorové, Ivany Loudové, Elišky Cílkové, Terezie Švarcové a Soni Vetché.[3]

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

  • 2018 Pidluke-padluke
  • 2020 Vlastním hlasem – skladby současných českých skladatelek pro sólovou flétnu

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. KUBA, František. Duo snů: flétnistka Jana Jarkovská a klavírista Bohumír Stehlík. Deník.cz. 2016-11-12. Dostupné online [cit. 2020-03-09]. 
  2. VEJVODOVÁ, Markéta. Na jubilejním koncertě k 80tinám Jiřího Temla zazněly dvě premiéry. www.casopisharmonie.cz [online]. [cit. 2020-03-09]. Dostupné online. 
  3. CÍLKOVÁ, Eliška. Recitál Jany Jarkovské v New Yorku. www.klasikaplus.cz [online]. [cit. 2020-03-11]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]