Inekon Group

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
INEKON GROUP, a.s.
Portland Streetcar green.JPG
Právní forma akciová společnost
Datum založení 1990
Sídlo Praha, Česko
Oblast činnosti doprava, strojírenství, chemie, software
Produkty kolejová vozidla a kolejové tratě
vývoz investičních celků
chemie a čištění odpadních vod
poradenství a softwarové programy
Zaměstnanci 200 (2011)
Oficiální web www.inekon.cz
Některá data mohou pocházet z datové položky.

INEKON GROUP, a.s. je česká firma založená v roce 1990. Z počátečních obchodních aktivit se postupně rozrostla v obchodně-výrobní holding zaměřený na nákup, prodej, projektování a vlastní výrobu tramvají (včetně modernizací a dodávek náhradních dílů), výstavbu nebo rekonstrukci kolejových tratí, obchodování s chemickými, hutními a strojírenskými výrobky, vývoz investičních celků (například cementáren, elektráren, čistíren odpadních vod nebo zdravotnických zařízení) a poradenství a softwarové programy.

Skupina INEKON zaměstnává okolo 200 lidí. V prodeji zboží dosahuje obratu ve výši 1 miliardy korun, v jednotlivých oblastech své činnosti obsluhuje zákazníky z řady zemí Evropy, Asie i Ameriky. Součástí holdingu jsou firmy Inekon Group, Inekon Systems, Inekon Power a Druchema.

Tramvaje[editovat | editovat zdroj]

Vyráběné typy
Navržené typy
  • Inekon 04 Superior – jednosměrná tříčlánková tramvaj; kapacita 324 osob, podíl nízkopodlažní části 64 %
  • Inekon 11 Pento – jednosměrná pětičlánková tramvaj, která koncepčně vychází z vozu 01 Trio; kapacita 304 osob, podíl nízkopodlažní části 64 %

Inekon Systems[editovat | editovat zdroj]

Dceřiná společnost Inekon Systems podniká v oblasti informačních systémů pro řízení podniků a na podporu manažerského rozhodování a poskytuje podporu manažerského plánování a řízení. Prostřednictvím konceptu Business navigation a produktů Business Navigation System dodává řešení pro strategické projektování změn, taktické plánování a analýzu výsledků.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]