Indiana Jones (textové hry)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání

Indiana Jones a chrám zkázy, Indiana Jones II a Indiana Jones III jsou textové hry pro počítače Sinclair ZX Spectrum a kompatibilní (například Didaktik). Jejich autorem je František Fuka, který je naprogramoval v letech 1985, 1987 a 1990. Hry byly v roce 1992 vydány společností Proxima – Software v. o. s. jako součást souboru her Fuxoft uvádí.

Indiana Jones a chrám zkázy[editovat | editovat zdroj]

Indiana Jones a chrám zkázy je druhá textová hra Františka Fuky.[1] Je inspirována filmem Indiana Jones a chrám zkázy. Úkolem hráče je najít masku slunečního boha. Hra je ovládána pomocí příkazů zadávaných z klávesnice.

Indiana Jones II[editovat | editovat zdroj]

Hra je inspirována filmem Dobyvatelé ztracené archy. Děj hry se odehrává v Africe. Úkolem hráče je najít faraonův platinový náhrdelník. Hra je ovládána pomocí menu.

Indiana Jones III[editovat | editovat zdroj]

Hra je inspirována filmem Indiana Jones a poslední křížová výprava. Je ovládána pomocí příkazů zadávaných z klávesnice a umožňuje uložení osmi různých pozic. Ke hře bylo dodáváno intro se zajímavostmi o hře.

Pokračování herní série[editovat | editovat zdroj]

Pokračováním herní série Františka Fuky je textová hra Indiana Jones a zlatá soška Keltů z roku 1990, kterou naprogramoval Jiří Fencl. Stejný autor napsal i hru Tom Jones, která začíná podobně jako Indiana Jones a zlatá soška Keltů.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. ftp://ftp.worldofspectrum.org/pub/sinclair/games-info/f/FuxoftUvadi....pdf, str. 7

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]