Hrot (videohra)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Hrot
VývojářSpytihněv
PlatformaMicrosoft Windows
Datum vydáníTBA
Žánrfirst-person shooter
Herní módsingleplayer
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Hrot je česká akční FPS počítačová hra vyvinutá Spytihněvem. Primárně je inspirována hrou Quake.[1] Verze předběžného přístupu byla vydána 29. ledna 2021. K únoru 2022 hra zahrnovala jednu hotovou a jednu rozpracovanou epizodu a v červnu 2022 byla vydána druhá epizoda z celkových tří epizod.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Hrot je střílečka z pohledu první osoby v retro stylu. Hráč prozkoumává a hledá cestu k východu z úrovně, čelí monstrům a cestou nachází tajné místnosti. Hráč obvykle nachází tlačítka, nebo klíče, aby bylo možné otevřít dveře, k dosažení východu z úrovně. Po dosažení východu je hráč přenesen do další úrovně. Před vstupem do epizody má hráč na výběr několik obtížností, které jsou vzestupně obtížnější: Modrá knížka, Bažant, Mazák, Dělomrd a Spalovač mrtvol. Po dokončení epizody hráč odemkne režimy Endless Arena a New Game+.

Kampaň je rozdělena do tří epizod. První epizoda se odehrává v roce 1986 v alternativní realitě Československa, které postihla neznámá katastrofa. Má 8 úrovní s bossem v každé druhé úrovni. Každá úroveň je zasazena do reálného místa v Praze. Patří sem Vyšehrad nebo vrch Vítkov.[2] Druhá epizoda se odehrává ve středověkých Čechách za husitských válek.[3][4]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Hrot na anglické Wikipedii.

  1. HROT Is a Vicious, Wild Retro FPS About Surviving a Dieselpunk Czechoslovakia [online]. 2020-06-20 [cit. 2022-02-04]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. HROT Is Retro Shooting Soviet Style. CBR [online]. 2021-02-11 [cit. 2022-02-04]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. HAJDA, Patrik. Vyzkoušejte českou retro střílečku HROT z postapokalyptického Československa. games.tiscali.cz [online]. 2021-01-29 [cit. 2022-02-04]. Dostupné online. 
  4. BIGAS, Jiří. Druhá epizoda retro FPS HROT nás vezme mezi husity. www.vortex.cz [online]. [cit. 2022-02-04]. Dostupné online. 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]