Přeskočit na obsah

Gymnázium Čajkovského

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Gymnázium Čajkovského
Logo školy
Informace
Právní formapříspěvková organizace
Datum založení1991–1992
Počet žákůcca 600
Zaměstnanci
ŘeditelMgr. Radek Čapka
ZástupceMgr. Jiří Kočí
Mgr. Věra Neoralová
Poloha
MěstoOlomouc
AdresaČajkovského 9, 779 00 Olomouc
Zeměpisné souřadnice
Map
Identifikátory
IČO00848956 (VR)
REDIZO600016935
Oficiální webwww.gcajkol.cz
Obory vzdělání
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Gymnázium Čajkovského (oficiální název: Gymnázium, Olomouc, Čajkovského 9) je olomoucké gymnázium, založené v letech 19911992. Gymnázium se řadí mezi klasická olomoucká veřejná gymnázia a tedy poskytuje střední vzdělání ve 4letém, 6letém nebo 8letém studijním programu. 6leté studium je bilingvní - dvojjazyčné. 4leté studium nabízí jazykovou profilaci mezi němčinou a španělštinou. Dále nabízí sportovní profilaci a také i všeobecnou profilaci. Mimo jiné i 8leté studium je zaměřeno na všeobecný přehled.

Angličtinu, němčinu a španělštinu vyučují jazykoví lektoři. Celkem gymnázium navštěvuje cca 600 studentů.

Gymnázium je moderně vybaveno didaktickou a výpočetní technikou. Studenti využívají tři počítačové učebny, laboratoř chemie, odborné učebny fyziky, odborná učebna zeměpisu, biologie, chemie, estetické výtvarné a hudební výchovy, španělského, německého a anglického jazyka a knihovnu.

Součástí školy je od roku 2012 nové sportoviště tvořené sportovní halou nesoucí název "Čajkaréna" a venkovního areálu, tvořeného hřištěm s umělým povrchem, běžeckou dráhou, sektorem pro skok daleký a hřištěm na plážový volejbal. Dále jsou součástí školy i dvě tělocvičny a posilovna.

Gymnázium má partnerské vztahy s několika gymnázii v Německu (zejména s gymnáziem v Singen a v Eislingen), dále pak škola spolupracuje se střední školou v Alcalá de Xivert ve Španělsku, s partnerským městem OwensboroUSA a s Durham UniversityAnglii.

Škola také nabízí v maturitních ročnících zkoušku z Deutsches Sprachdiplom (DSD), stupně 1. i 2.

Škola každoročně pořádá dobrovolný lyžařský kurz do Alp. Dále jsou zde již tradiční zájezdy do Anglie, Španělska a německy mluvících zemí. Škola dále zařizuje i výměnné pobyty.

Gymnázium se nachází v městské části Olomouce - Nová Ulice, na ulici Čajkovského 9 - Blízko nákupního centra OC Haná.

Aktuality[editovat | editovat zdroj]

V létě 2017 začala 1. fáze rozsáhlé rekonstrukce. Byly zrekonstruované obě učebny fyziky, učebna biologie a chemie. Dále byly vyměněny dveře na celém pavilonu. V létě 2018 proběhla 2. fáze rekonstrukce v podobě elektroinstalace na pavilonu B.

Gymnázium Čajkovského se stalo fakultní školou Právnické fakulty UP a fakulty tělesné kultury UP. Škola je také aktivně zapojena do projektu Erasmus+.

Školní rok 2018/2019 - zájezdy[editovat | editovat zdroj]

Uskutečněné zájezdy (jsou zahrnuty pouze nepovinné): Erasmus+ Chorvatsko, poznávací zájezd do Španělska, lyžařský kurz v rakouských Alpách, Erasmus+ Bulharsko, poznávací zájezd do Drážďan, výměnný pobyt v Singen, výměnný pobyt ve Waldenburgu, výměnný pobyt v Barceloně s anglickým gymnáziem a v neposlední řadě vánoční zájezd do Vídně.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]