Gabry Ponte

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Gabry Ponte
Gabry Ponte, 2011
Gabry Ponte, 2011
Základní informace
Rodné jméno Gabriele Ponte
Narození 20. dubna 1973
Itálie Turín, Itálie
Původ Itálie Turín, Itálie
Žánry Eurodance
Povolání DJ
Aktivní roky 1993 - současnost
Vydavatelé Worldbus, Skooby
Web www.gabryponte.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Gabry Ponte, vlastním jménem Gabriele Ponte, (* 20. dubna 1973, Turín, Itálie) je italský DJ.

V 17 letech začal pracovat jako DJ na diskotékách ve svém rodném městě. Hudba ho začala bavit a později se jeho koníček stal i jeho zaměstnáním. Začal spolupracovat s lidmi, kteří se také zajímali o hudbu a na základě demo nahrávky se o něm dozvěděli lidé z Blisscorporation.

Nejprve pracoval v projektu DaBlitz, který otočil jeho život o 180 stupňů. Během osmi let v Blisscorporation vytvořil více než 100 skladeb. Jako nejznámější lze jmenovat: „Let Me Be“ (1994), „Stay With Me“ (1994), „Movin' On“ (1995) a „I Believe“ (1996).

V roce 1999 založil společně s Maurem Lobinem Jeffreym Jeyem skupinu Eiffel 65. Mezi největší hity patří „Blue (Da Ba Dee)“ (1999) a „Move Your Body“ (1999). V listopadu 2001 Gabry vydává svůj první song „Got To Get“ jako sólový DJ a zajišťuje si tím 1. místo v italských hitparádách a rádiích.

O dva měsíce později vydává svůj druhý song „Time To Rock“, který byl ještě lepší a úspěšnější než předchozí. Song byl ve velkých rotacích jak v rádiích, tak i na diskotékách.

Dalším populárním songem se stala „Geordie“, kterou vynesl na povrch v listopadu 2002. V témž měsíci vydává Gabry i své 1. sólové album s podtitulem „Gabry Ponte“.

V létě roku 2003 udělal snad svůj nejslavnější remix - „Dj Lhasa vs. Gabry Ponte - Giulia“, ke konci roku vydává „La Danze Delle Streghe“ a na přelomu dalšího remixuje Haiducii a song „Dragostea Din Tei“. Krátce po tom vydává singl „Figli Di Pitagora“, jenž vyšlo později i na druhém albu.

V létě 2004 je na světě jeho druhé album „Dottor Jekkyl & Mister DJ“, z nějž vyšly songy „Depends on You“, zmíněné „Figli di Pitagora“ a „Dr. Jekyll and Mister DJ (Roberto Molinaro Concept)“.

Na jaře roku 2005 vydává tentokrát mixované album s názvem „DJ Set Compilation“. V té době také Gabry po 6leté spolupráci odchází od Eiffel 65. Během léta 2004 Gabry ještě stihne zremixovat Ilonu a její Un Monde Parfait, Paola Meneguzziho - Sara, Elenu - Lumea Ta a Liquido - Ordinary Life. Na konci roku pak zavítá dvakrát do Česka, a to do pražského Hany Bany a olomoucké Dance Hall Envelopa.

Na začátku léta roku 2006 Gabry po více než roční přestávce přichází s novým singlem „La Liberta“, který je zmixovanou italskou operou. O prázdninách končí na rádiu Deejay a od 7. října vysílá každou sobotu mixovaný set v rámci pořadu Tribe na italském rádiu m2o. Hned od počátku vysílání tohoto pořadu bylo jasné, že Gabry po zmíněné roční přestávce nezahálel. V pořadu Tribe totiž začal hrát spoustu nových songlů a remixů. Některé pak vydal na konci roku na vinylu „Modern Tech Noises According To Gabry Ponte“, a to „U.N.D.E.R.G.R.O.U.N.D.“ a „Elektro Music is Back“. Druhý jmenovaný song byl dle Gabryho slov jen takový pokus; jednalo se o nepříliš povedený elektro-houseový song. Téměř po roce, v prosinci, také opět navštěvuje Česko, tentokrát jen Prahu, a to v klubu Karlovy Lázně.

Společně se začátkem dalšího roku pak Gabry vydává další vinyl a maxi singl s návem „Love Songs In The Digital Age According To Gabry Ponte“. Ten obsahuje další novinky a hity, které hrává v pořadu Tribe: „Now & Forever“, „The Point of No Return“, „La Liberta“ v novém Hard Love remixu a nový Eurotrance remix slavného hitu „Geordie“. Na začátku března se Gabry přestal objevovat v pořadu Tribe a přišel s vlastním pořadem, který je vysílán od pondělí do pátku v 18 hodin na rádiu m2o s názvem Gabry2o. O letních prázdninách 2007 pak začal vysílat i sobotní „našláplejší“ verzi tohoto pořadu v 10 hodin večer. Na začátku června vydává další singl z jeho rádiových pořadů; „I Dream of You“. O měsíc později vychází na kompilaci Italo Mega Dance vol. 7 nová verze 12 let starého hitu Movin' On od Da Blitz v podání Gabryho.

Diskografie[editovat | editovat zdroj]

Alba[editovat | editovat zdroj]

Mixovaná alba[editovat | editovat zdroj]

Singly[editovat | editovat zdroj]

E.P.[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]