G N' R Lies

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
G N' R Lies
Interpret Guns N' Roses
Druh alba EP
Vydáno 30. listopadu 1988 (USA), 17. prosince 1988 (VB)
Nahráno Rumbo Studios, Take One Studio, & Image Studio
Žánr Hard Rock
Délka 33:17
Jazyk angličtina
Vydavatelství Geffen Records
Producenti Mike Clink a Guns N' Roses
Profesionální kritika
Guns N' Roses chronologicky
Appetite for Destruction
(1987)
G N' R Lies
(1988)
Use Your Illusion I
(1991)

G N' R Lies je albem skupiny Guns N' Roses, které vyšlo v roce 1988.

Obsahuje čtyři písně z alba Live ?!*@ Like a Suicide a další čtyři nově nahrané a to pouze s akustickými kytarami. Tři nové písně byly napsány a nahrány během jediného studiového sezení, které producent Mike Clink nazval „jedním z oněch magických okamžiků v historii Rock and rollu“. Píseň „You're Crazy“ byla napsána již dříve, objevila se na albu Appetite for Destruction a na G N' R Lies je v odlišné verzi, hrána na akustické kytary.

Obal gramofonové desky se od obalu CD liší. Ve spodním levém rohu je místo „LIES LIES LIES“ napsáno „Wife-beating has been around for 10,000 years“. Místo „Elephant gives birth to midget“ je napsáno „Ladies, welcome back to the dark ages“. Obal a booklet jsou parodií na britské bulvární deníky.

Píseň „Mama Kin“ je cover verzí písně od Aerosmith z roku 1973 a „Nice Boys“ je cover verzí písně od Rose Tattoo.

Během nahrávání alba byla nahrána také píseň „Cornshucker“ (někdy nazývána „Cornchucker“). Živě byla hrána pouze jednou a nikdy nevyšla na žádném albu. V únoru 2006 unikla nahrávka na internet a dá se stáhnout na některých fanouškovských stránkách.

Píseň „One in Million“ vzbudila pohoršení mezi černochy, homosexuály a ochránci lidských práv, protože se v ní zpívá o „niggaz“ (tj. negrech) a „faggots“ (tj. buzerantech). V roce 2000 prohlásil Axl Rose, že další vydání alba už nebudou obsahovat tuto píseň, protože kritici a média dezinterpretovali text a jimi oklamaná veřejnost si ji nezaslouží slyšet. V roce 2006 je píseň stále na albu obsažena.

Seznam písní[editovat | editovat zdroj]

  1. "Reckless Life"
  2. "Nice Boys"
  3. "Move To The City"
  4. "Mama Kin"
  5. "Patience"
  6. "Used To Love Her"
  7. "You're Crazy"
  8. "One in a Million"