The Spaghetti Incident?

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
The Spaghetti Incident?
Interpret Guns N' Roses
Druh alba Cover album
Vydáno 23. listopadu 1993
Nahráno A&M Studios, The Record Plant, Rumbo Recorders, CanAm Studios, Sound Techniques, Triad Studios, Conway Studios, and Oceanway Recording
Žánr Hard Rock a Punk
Délka 46:03
Jazyk angličtina
Vydavatelství Geffen Records
Producenti Guns N' Roses, Mike Clink a Jim Mitchell
Profesionální kritika
Guns N' Roses chronologicky
Use Your Illusion II
(1991)
The Spaghetti Incident?
(1993)
Use Your Illusion
(1998)

The Spaghetti Incident? je album skupiny Guns N' Roses. Obsahuje cover verze punkových a rockových písní z přelomu 70. a 80. let, výjimkou je píseň „Since I Don't Have You“ od The Skyliners z roku 1959.

Mnoho písní bylo nahráno s původním kytaristou Izzy Stradlinem už během nahrávání alb Use Your Illusion I a Use Your Illusion II. Nejprve se totiž plánovalo, že budou obsaženy na albech Use Your Illusion, které měly být tři, nebo čtyři, ale nakonec byly vydány pouze dvě.

V roce 1992 začala kapela připravovat EP složené ze zbylých cover verzí a s novým kytaristou, Gilby Clarkeem. Později bylo rozhodnuto, že bude vydáno standardní album s několika dalšími skladbami.

Baskytarista Duff McKagan zpívá hlavní vokály ve čtyřech písních („Attitude“, „New Rose“, „Raw Power“, „You Can't Put Your Arms Round A Memory“) a Michael Monroe, zpěvák Hanoi Rocks a idol Axla Rose je doprovodným zpěvákem v písni „Ain't It Fun“.

Název alba[editovat | editovat zdroj]

 • Po vydání alba kapela nechtěla vysvětlit jeho název a soudním verdiktem jí to bylo i zakázáno. Spekuluje se, že jde o posměšný odkaz na Stevna Adlera, bývalého bubeníka kapely. Adler kapelu několikrát žaloval za to, že mu neplatili peníze za koncerty a za ušlý zisk, když byl z kapely vyhozen. V roce 1992 se snažil soud přesvědčit o tom, jak zle se k němu jeho kolegové chovali a zmínil „špagetový incident“, před koncertem měla kapela společnou večeři a jeden z členů údajně Adlerovi snědl jeho špagety. A když se Adler zeptal, kdo je snědl, všichni se mu začali smát. V soudních procesech vyšlo také najevo, že Adler dostal jako vyrovnání 1,5 milionu dolarů, že kapela za sedm let existence vydělala 650 milionů dolarů a že Axl Rose je vlastníkem názvu kapely.
 • Matt Sorum se v roce 1994 vyjádřil, že název odkazuje na špagetovou bitvu mezi kapelou a Adlerem a nikoliv na snězené špagety.
 • Ve videu „Making of Estranged“ je scéna, kde se Slash, Axl a grafik navrhující album baví o tom, jak by měl text vypadat v uvozovkách a s otazníkem.

Seznam písní[editovat | editovat zdroj]

 1. "Since I Don't Have You" - 4:19 (The Skyliners)
 2. "New Rose" - 2:38 (The Damned)
 3. "Down on the Farm" - 3:28 (UK Subs)
 4. "Human Being" - 6:48 (The New York Dolls)
 5. "Raw Power" - 3:11 (The Stooges)
 6. "Ain't It Fun" - 5:02 (The Dead Boys)
 7. "Buick Makane / Big Dumb Sex" - 2:39 („Buick Makane“ původně nahrál T. Rex a „Big Dumb Sex“ nahráli původně Soundgarden)
 8. "Hair of the Dog" - 3:54 (Nazareth)
 9. "Attitude " - 1:27 (The Misfits)
 10. "Black Leather" - 4:08 (The Professionals)
 11. "You Can't Put Your Arms Around a Memory" - 3:35 (Johnny Thunders)
 12. "I Don't Care About You" - 2:17 (Fear)

Skrytá píseň: „Look At Your Game Girl“ - 2:34 (autorem je Charles Manson)

Sestava[editovat | editovat zdroj]