Přeskočit na obsah

Slash's Snakepit

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Slash's Snakepit
Základní informace
PůvodUSA USA
ŽánryHard rock, Blues-rock, Jižanský rock, stoner rock, heavy metal
Aktivní roky1994–1995;
1998–2001
VydavateléGeffen Records
Koch Records
Příbuzná témataVelvet Revolver
Megadeth
Alice in Chains
Guns N' Roses
Jellyfish
Alice Cooper
White Lion
Black Label Society
SMKC
Rag Doll
WebOficiální web fandů
Slash's World
Současní členové
Slash
Dřívější členové
Slash
Rod Jackson
Ryan Roxie
Johnny Griparic
Matt Laug
Keri Kelli
Matt Sorum
Gilby Clarke
Mike Inez
Eric Dover
Brian Tichy
James LoMenzo
Logo Wikimedia Commons multimediální obsah na Commons
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Slash's Snakepit byla rocková skupina, kterou založil tehdejší kytarista Guns N' Roses Slash v roce 1994. Kolegové z Guns N' Roses Matt Sorum (bicí) a Gilby Clarke (kytara) byli také mezi původními členy. Na basu hrál Mike Inez z Alice in Chains. Eric Dover (který předtím hrál na kytaru v kapele Jellyfish) zpíval. Další z GN'R jako Teddy Andreadis (harmonika) a Dizzy Reed (klávesy) se v sestavě také objevili.

První a nejvýznamnější sestava, často považovaná za „pravé“ Slash's Snakepit (sestava z roku 2000 s Rodem Jacksonem nebyla fanoušky ani kritiky oproti první moc přijata) vydala v březnu 1995 album It's Five O'Clock Somewhere.

První Slash's Snakepit (1994–1995)

[editovat | editovat zdroj]

Sestavy kapely se různě měnily, po nahrání prvního alba se 1. dubna 1995 rozhodl skupinu opustit Matt Sorum, který odešel z důvodu práce na dodnes nevydaném albu Guns N' Roses a Mike Inez, který rovněž pracoval na nové desce své kapely Alice in Chains. Manažer kapely Tom Maher hledal tedy náhrady a našel — z kapely Zakka Wylde, Pride and Glory, do kapely přišli bubeník Brian Tichy a baskytarista James LoMenzo. Videoklip k písni „Good To Be Alive“ byl prvním kde se Tichy a LoMenzo objevili.

Druhý Slash's Snakepit (1998–2002)

[editovat | editovat zdroj]

Slash kapelu oživil ze základů kapely Slash's Blues Ball v roce 1998. Z Blues Ballu si s sebou vzal baskytaristu Johnnyho Griparice a kapele opět na klávesách pomáhal Teddy Andreadis. V roce 1999 do sestavy vstoupili kytarista Ryan Roxie, zpěvák Rod Jackson (ex-Rag Doll) a bubeník Matt Laug. Roxieho pak v průběhu roku nahradil kytarista Keri Kelli, on i Roxie jsou známí z hraní s Alice Cooperem. V roce 2002 se kapela rozpadla a Slash spolu s Duffem McKaganem a Mattem Sorumem založili kapelu The Project, později známou jako Velvet Revolver.

Po rozpadu Velvet Revolver Slash dva roky na to založil Slash ft. Myles Kennedy and the Conspirators, s tou hrají i některé písně Snakepitu jako je „Beggars and Hangers On“ či „Mean Bone“.

Diskografie

[editovat | editovat zdroj]

Pozn.: Nezahrnuje sezónní muzikanty

První jamy

1994–1995

[editovat | editovat zdroj]

Skládání a nahrávání prvního alba

Turné k prvnímu albu

1998–2000

[editovat | editovat zdroj]

Turné na rok 1999 a příprava druhého alba

2000–2001

[editovat | editovat zdroj]

Turné k druhému albu

Externí odkazy

[editovat | editovat zdroj]