Elizaveta Maximová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Elizaveta Maximová
Narození16. března 1992 (32 let)
Kazaň
Alma materDivadelní fakulta Akademie múzických umění v Praze
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Elizaveta Maximová (* 16. března 1992 Kazaň, Rusko) je česká divadelní a filmová herečka.

Život

Narodila se v ruské Kazani, již od dětství ale žije v Praze.[1] Od raných let se věnovala zpěvu, tanci a především divadlu v nejrůznějších kroužcích a divadelních souborech. Po maturitě na anglicko-českém (americkém) gymnáziu nastoupila na DAMU, kde v roce 2016 vystudovala obor činoherní herectví pod vedením Jany Hlaváčové, Ladislava Mrkvičky či Marka Němce. Studium absolvovala např. rolí Niny Zarečné v Čechovově „Rackovi“ (režie I. Krejčí). Během studia na DAMU hostovala např. v Národním divadle v roli Hannah v Mayenburgově Kameni či v Prague Shakespeare Company v anglojazyčných rolích. V té době se také setkala s prvními televizními i filmovými rolemi v Čechách a zahraničí.

<div class="thumbinner" style=" width:Chyba Lua v modulu Modul:Image na řádku 22: attempt to index local 'fileTitle' (a nil value).px">
{{{obrázek1}}}{{{obrázek2}}}


Její první velkou rolí se stala Lili v třídílné minisérii České televize Spravedlnost, do povědomí diváků se však dostala již předtím, například rolemi Ireny Korytářové v seriálu Trpaslík či Michaely Břízové v seriálu Polda. Zazářila také v hlavní roli v krátkém filmu Atlantida, 2003, který byl vybrán do prestižní soutěže Cinéfondation v rámci Festival de Cannes 2017.

Hostuje současně v několika pražských divadlech (Dejvické divadlo, Studio Švandova divadla, Divadlo Letí, Divadlo Na Fidlovačce, H2O experimentální prostor - monodrama Natašin sen a jiné).

Filmografie

  • 2019
    • Hra - Karolína
    • Stockholmský syndrom - Klára Osecká
    • Uzly a pomeranče - Učitelka
    • Strážmistr Topinka - Klára Volná

Divadelní role (výběr)

Reference

  1. Cizinec je našinec: Osudy Rusů – dokument České televize

Externí odkazy