Drive (seriál)

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Drive
Žánr akční / drama
Formát seriál
Námět Tim Minear
Ben Queen
Hrají Nathan Fillion
Emma Stone
Kristin Lehman
Melanie Lynskey
Taryn Manning
Riley Smith
Mircea Monroe
Dylan Baker
Země původu USAUSA USA
Jazyk angličtina
Počet dílů 6
Obvyklá délka 42 minut
Produkce a televizní štáb
Premiérové vysílání
TV stanice FOX
Vysíláno 15. dubna 2007 – 23. dubna 2007
Drive na ČSFD IMDb

Drive je krátký televizní akční seriál vytvořený Timem Minearem a Benem Queenem. Byl vysílán televizí FOX ve Spojených státech. Seriál byl nominován na cenu Emmy.

Seriál vypráví příběh několika lidí, kteří proti sobě soupeří v tajném ilegálním závodě napříč USA. Cena pro vítěze je 32 milionů dolarů. Každý z nich má své vlastní důvody pro závod, ale nejsou to vždy jen peníze.

Fox zadal výrobu Drive v říjnu 2006. Po pilotním dílu bylo objednáno dalších dvanáct epizod, které měly být použity na jaře roku 2007 jako tzv. midseason replacement, tedy jako náhrada vyplňující díru po některém z předčasně ukončených podzimních seriálů. Hlavní roli Alexe Tullyho hrál Nathan Fillion (Firefly a Serenity), dlouholetý přítel tvůrce Tima Mineara.

Seriál měl premiéru 13. dubna 2007 na BTV v Kanadě a ve Spojených státech 15. dubna 2007 na FOX. V pravidelném vysílacím čase v pondělí byl ale vystaven tvrdé konkurenci televizních pořadů Deal or No Deal na NBC a Dancing with the Stars (v českém prostředí StarDance ...když hvězdy tančí) na ABC. Drive byl zrušen stanicí FOX dne 25. dubna po 4 odvysílaných epizodách.

FOX původně oznámil, že poslední dvě epizody odvysílá 4. července 2007. To ale bylo odloženo na 13. července a později zrušeno úplně. Dvě zbývající epizody byly zveřejněny on-line 15. července 2007. Tvůrci Tim Minear a Craig Silverstein následně vydali rozhovor, v kterém popsali, co by se stalo, kdyby série měla pokračování.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Drive (TV series) na anglické Wikipedii.