Diskuse s wikipedistou:Nonnel

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání

Dobrý den, děkuji Vám za informace v článku Vratislavická kyselka. Bohužel jeho zpracování zatím nesplňuje požadavky na encyklopedické heslo. Pokuste se prosím text článku upravit alespoň do té míry, aby splňoval základní požadavky na vzhled, styl a jazyk článků. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po 14 dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení.

Měsíc je dlouhá doba (a k smazání zaručeně nedojde), avšak v článku je potřeba lépe zpracovat celý úvod a doladit odkazy na jiné články, pokud budete potřebovat nějakou radu, neváhejte se ozvat--Horst 17:53, 26. 6. 2007 (UTC)

Co je třeba upravit[editovat zdroj]

Vidím, že jste na tom trochu pracoval, měl jsem na mysli zejména úvodních několik vět: Vratislavická kyselka je ... minerální voda... (stručná charakteristika, pokud je)... stáčená ... (firma?) ve městě ... Historie začala v roce ... když ... /tak nějak aby čtenář-protože pro něj to píšeme-hned na začátku zjistil základní charakteristiku/ a tak dále dle WP:Vzhled a styl, rady najdete i v WP:Váš první článek.

V další fázi je třeba změnit odkazování, není potřeba odkazovat na notoricky známé věci (jako např číslovka sto, láhev ap), ale na věci, které čtenář vědět nemusí, nebo na které chceme upozornit. Zkusím Vám s tím zítra pomoci, kdyžtak jen malinko pro inspiraci mrkněte na Mattoni, i když je to kratší a o tématu pojednává méně obsáhle, styl to jakžtakž má. Například ...A jak už to tehdy tak chodilo... je formulace která sem na Wikipedii nepatří. Zatím hodně zdaru přeje--Horst 21:55, 26. 6. 2007 (UTC)

K článku Vratislavická kyselka[editovat zdroj]

Děkuji za přivítání a též za upozornění na neodpovídající vzhled mého příspěvku. Nejsem zde, na těchto stránkách, dlouho a tak zatím do sebe vstřebávám vše, co se editace týče. Článek jsem předělal. Ubral jsem vnitřní odkazy na kdejakou blbost a členění jsem pozměnil. Druhou fotografii jsem převzal z webu liberce. Jelikož neznám autora a tím pádem nemám svolení k jeho zveřejnění, pořídím si fotografii vlastní. Bydlím od Kyselky asi 5 km a tak to nebude problém. --Nonnel 08:24, 27. 6. 2007 (UTC)

dotaz[editovat zdroj]

Malinko mi vrta v hlave, jak mate u tohoto obr Soubor:Znak Vratislavic nový.gif povoleni, kdyz neznate autora? Ta tabulka, tam je proto, abychom do ni pravdive vyplnili udaje. Jinak znaky ceskych mest maji licenci PD-CzechGov, nepodlehaji totiz autorskemu pravu. Odkaz se nedava v podobe stranky abc, ale odkazem na net odkud to je. Dekuji, neberte to jako buzeraci, ale snahu napravit chyby, aby k nim nedochazelo. Pokud Vam nikdo nerekne, ze neco delate spatne, tak nemate sanci delat to lepe (to pripisuji jen protoze nekomu se zdalo, ze ho buzeruji, tak aby to zase nebylo spatne pochopeno). Dekuji --Vrba 21:13, 5. 7. 2007 (UTC)

Znak Vratislavic - odpověď[editovat zdroj]

Je pravda, že autora neznám, ale předpokládám, že autor již nežije. Nevěděl jsem, že se na tyto znaky autorské právo nevztahuje. Co tam tedy mám napsat, když tam obrázek vkládám? Vím, že si to odporuje, když napíšu, že autora neznám, ale povolení mám. --Nonnel 15:46, 6. 7. 2007 (UTC)

Wikimedia Commons[editovat zdroj]

Wikimedia Commons

Děkuji za obrázky, které nahráváte do české Wikipedie. Chci Vás ale upozornit na existenci Wikimedia Commons, jež slouží jako centrální úložiště obrázků a dalšího multimediálního obsahu přístupné všem projektům. Má mnoho výhod, obrázky tam jsou kategorizované a lze je použít i v dalších jazycích, Vámi nahrané soubory tak budou užitečné stovkám tisíc dalších uživatelů po celém světě, nikoliv pouze českým čtenářům. Na Commons patří i obrázky opatřené českým textem nebo s českými popiskami – často se stává, že jsou popisky přeloženy do dalších jazyků a obrázek je poté použit v dalších projektech po celém světě. Nahrávané obrázky samozřejmě musí mít vyřešena autorská práva.

Používání Wikimedia Commons není složité, je k dispozici český návod i české uživatelské rozhraní. Tamějšími správci jsou i někteří správci české Wikipedie, na které je možno se obrátit. Není třeba se ničeho obávat. Děkujeme za Vaši pomoc! --Japo ¿ 15:31, 10. 7. 2007 (UTC)

Odpověď na Commons[editovat zdroj]

Děkuji za upozornění. O této možnosti vím, ale nevěděl jsem o těchto dalších vymoženostech. Nemáte nějaký prostředek, kterým bych mohl svoje obrázky na české Wikipedii převést na Commons? Když jsem zde začínal, tak jsem tam asi dva obrázky uložil, ale potom jsem se rozhodl pro českou Wikipedii. Myslel jsem si totiž, že popis obrázků musí být v angličtině. --Nonnel 17:24, 10. 7. 2007 (UTC)

Potřebuju poradit[editovat zdroj]

Na Commons mám obrázky starého Ještědu. Jeden je z roku 1958 nebo 1959 a druhý je z roku 1963 po vyhoření. Když jsem se díval na stránky Commons, tak u obou obrázků je upozornění, že sice mají zdroj a autora, ale schází jim povolení a důkaz, že autor souhlasil. Nevím, jestli je to správný překlad.

This image is missing permission. It has an author and source, but there is no proof that the author agreed to license the file under the given license. Please provide a link to a webpage with an explicit permission. If you obtained such a permission via email, please forward it to permissions-commons@wikimedia.org and reference it at upload. Unless the permission is given, the image can be speedy deleted seven days after this template was added and the uploader was notified: (10 July 2007).

Fotografie pořizoval můj otec, který zemřel v roce 1978. Co mám dělat, aby problém zmizel? --Nonnel 20:48, 10. 7. 2007 (UTC)

Licence a povolení[editovat zdroj]

Dobrý den. Díky, že nahráváte na Wikipedii obrázky. Abychom měli jistotu, že je možné je zde použít, je u každého třeba uvádět jeho původ a licenci. Protože obrázky, které tyto údaje postrádají, jsou po týdnu mazány, prosím Vás o doplnění informací v následujících souborech:

Podrobnosti o problematice autorských práv na Wikipedii jsou na stránce Wikipedie:WikiProjekt Licence souborů. Přehled použitelných šablon pro licence je k nalezení na Wikipedie:Popisky licence souborů. Budete-li mít nějaké dotazy, obraťte se na mne, rád Vám pomohu. --Zirland 13:31, 26. 2. 2008 (UTC)

Pozvánka na sraz wikipedistů[editovat zdroj]

LW logo gold.png
Pozvánka na setkání wikipedistů

1. liberecký sraz se uskuteční
ve čtvrtek 24. listopadu 2011 od 17.30 hodin v (konkrétní místo bude upřesněno)
Všichni jsou srdečně zváni!

Pokud máte zájem, tak se zapište a stránku pro případné změny sledujte.

--Juandev 31. 10. 2011, 18:21 (UTC)