Přeskočit na obsah

Diskuse s wikipedistou:Cepek

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Občanská iniciativa Czechia/Česko. Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit alespoň mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Zirland 06:42, 20. 4. 2006 (UTC)

taku te sere ten hnusnej patvar? neni proti tomu nejaky odboj na netu? jestli ne chtelo by to zalozit. pmp

Je to problém, ja to taky považuji za patvar ale sporťáci na TV Nova to slovo prostě milují a zjevně nejen oni. Každý ať si mluví jak chce a umí, co mě ale včera doslova rozzuřilo bylo zjištění, že českou wikipedii opanovala skupina militatních aktivistů a příznivců "česka". Popravdě jsem na českou wikipedii včera zabloudil poprve, doposud jsem vystačil s anglickou. Jestliže někdo na české wiki založí článek Vlajka Česka, pak už je to přímo pohrdání našimi státními symboly. Opravil jsem alespoň popisek pod obrázkem naší vlajky a jsem zvědav, kdy mi to někdo "opraví zpět". Rád bych získal více infomací o Občanská iniciativa Czechia/Česko než mi to během týdne někdo odstraní, viz vzkaz výše. A.

presne tak

[editovat zdroj]

mam stejny problem. chce se mi zvracet nad ceskou wiki. chtelo by to zalozit nejaky web proti a cilene proti tomu neco delat. je to hnus

obávám se, že jediné co lze zde dělat je zapojit se do práce na wikipedii (kdo na to má ale čas?). Snaha o založení antiwebu proti násilnému šíření názvu "česko" je odsouzena předem k neúspěchu (budou ji číst jen ti co mají stejný názor jako my).
Já jsem zažil dobu, kdy pozdravení "dobrý den" bylo neslušné a ředitel naší základní školy nás ráno posílal vždy o patro níž, tak dlouho, dokud jsme toho vola nepozdravili "čest práci" (byl to věru kovaný soudruh komunista, který po sovětské invazi doslova šílel štěstím, že už bude konečně pořádek). Podobně se kdysi nesmělo používat oslovení "pan/paní" ale muselo se soudruhovat. A s tím "českem" mě dnes zas někdo poučuje, jak mám správně používat češtinu a že "Česká republika" je nevhodný a nemožný název státu a že bez jednoslovného Česka nikdy nebudeme světoví. Na rozdíl od jiných jsem já hrdý na to, že jsem občanem České republiky a slovo Česko mi zavání čtvrtou cenovou skupinou (anebo řečeno jinak "kulturou", kterou dnes šíří televize). Cepek 13:35, 20. 4. 2006 (UTC)

czechia.cz

[editovat zdroj]

Odpověď na váš mírně samomluvný dotaz k doméně czechia.cz: [1] (případně [2]), možná by také stačilo [3]. --Mormegil 11:25, 20. 4. 2006 (UTC)

Děkuji za odpověď na můj mírně samomluvný dotaz. Moje otázka ale směřovala maličko jinam. Stará a mnohokrát ověřená zkušenost říká, že pokud nemohu pochopit nějaký jev, je dobré se podívat, kudy tečou peníze. Uvažoval jsem tedy o tom, zda za podporou korektnějšího jednoslovného názvu našeho státu nemohou být v některých případech i velice prozaické zájmy finanční. Cepek 12:19, 20. 4. 2006 (UTC)

Dobrý den, jaký je podle vás korektnější jednoslovný název pro Českou Republiku ?

Je to obvykle považováno za nezdvořilé, ale já odpovím otázkou: proč nutně potřebujeme jednoslovný název pro Českou republiku, když neexistuje jednoslovný název pro Spojené království, Nový Zéland, USA nebo třeba tu mnohokrát zmiňovanou Dominikánskou republiku?
Pokud mluvíme o anglickém názvu, pak jednoznačně Bohemia. Rovnou odpovím na námitku, že to by nezahrnovalo Moravu. Bohemistika jako vědní disciplina také nevylučuje moravské autory. Pokud hájíte výraz Czechia, pak se jednak zeptám, jak zaručíte, že to někdo nebude číst "čečia" analogicky podle Chechnya a nás považovat za Čečence, ale především Vás odkáži na diskusi na tema Czechia vs. Czech Republic na wikipedia.org, tam se zatím Czechia neprosadila. Bohemia jako nazev našeho státu je ale dnes již bohužel definitvně mimo diskusi.
Moje hlavní námitka je, že oba tvary Česko a Czechia jsou prosazovány uměle (to má spousta Čechů rádo, něco nařizovat a dirigovat). Zde na wikipedii zjevně panuje nepsaná doktrina, která přímo zakazuje používání názvu Česká republika (Česká republika je opravována vždy a všude na Česko). Nepřijde Vám to divné? Jestli se Česko ujme či ne je otázka vývoje, nechme to ale na jazyku a nesnažme se Češtině naroubovat něco, co někomu může z různých důvodů konvenovat, co ale mnoha Čechům stále evokuje ty příslovečné Havlovy slimáky. Pokud se například Vám líbí Česko, tak si je používejte, já zůstanu u České republiky, mediální slávy jako "Česko hledá superstár" a podobně rád oželím. a.c. 21:46, 4. 5. 2006 (UTC)

Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Chci Vás však poprosit o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak článek bude vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty stránkou nejdůležitější, zobrazují se tam veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změny i historie článku zbytečně znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, tak vyplňte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň také dáváte najevo, že další změny v nejbližší době neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout a opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc. --Luděk 17:23, 22. 4. 2006 (UTC)

pokusím se polepšit. Že píšu nedbale vím, přizním se, že jsem se příliš netrápil s tím, že těch úprav mám víc než je nezbytné. Já ty překlepy a pod. obvykle ale vidím až ve finální formě (a popravdě řečeno je to styl, jak jsem zvyklý programovat a pak potažmo psát například v LaTeXu) Cepek 19:03, 22. 4. 2006 (UTC)

Clankem cesko je poruseno pravidlo wikipedie o pouzivani casteji uzivaneho nazvu

[editovat zdroj]

to co delas je zbytecne. je potreba postupovat podle pravidel. bylo zde poruseno pravidlo : wikipedie pouziva nazev, ktery je vice bezny! bezny vyhledavac jiste najde 100x vice pouziti slova Ceska republika.

zkouším a vychází mi Česká republika 21,800,000 / Česko 14,000,000. Problém je, že v tom "česku" ale jsou i správné tvary jako "česko-německý fond budoucnosti". Obávám se, že toto zdejší zastánci "česka" akceptovat nebudou. Nevím jak v googlo odfiltrovat tvary se spojovníkem. a.c. 22:19, 10. 5. 2006 (UTC)
v pripade czechia : Czech Republic je rozdil mnohem markantnejsi. Na anglicke wiki. se nechytaji. ta je nestranna. existuji jine , presnejsi vyhledavace k vyhledavani textu. Dolozim. jinak me google dava : Cesko> 9,280,000 a 15,800,000 for Česká republika. to je temer polovina.
z diskuse na anglicke wikipedii se mi líbil jeden komentář, že žádný sebevýše postavený český politik nemůže diktovat, co se bude v angličtině používat a co ne. Teď zkouším hledat Czechii na http://www.mzv.cz/ a ono mi vypadlo 0 záznamů. Velice pozoruhodné. ... teď už ale musím jít spát, zítra mám moc práce. a.c. 22:45, 10. 5. 2006 (UTC)

CO tedy s tim argumentem ze nazev clanku by mel byt vzdy vice frekventovany nazev. nehlede o to ze se jedna o nazev suverenniho statu? na anglicke wiki je to pravidlo, co zde?

zde je holt Česk0 ... já bych popravdě ani tu frekvenci nepřeceňoval. Kdo dnes ovlivňuje kulturu jazyka? Pochopitelně že ne literatura, nebo umění obecně, ani škola ale masová media a v první řadě televize. Pak je zde téměř militantní skupina obhájců 4eska a jejich motivaci příliš nerozumím. a.c. 17:56, 13. 5. 2006 (UTC)

DOporucuji prestat pouzivat slovo : Cesk0 , stopaji tim jeho preference pri vyhledavani

[editovat zdroj]

Napriklad google, ukazuje jasne ceskou wiki! hned jako druhy odkaz. Doporucuji pouzivat Cesk0 s nulou na konci.

gratuluji, uspech, prozatim, k presunuti Ceska republika na prvni misto. Nicmene hlavni nazev clanku je ten hlavni problem. Pri poslednim hlasovani bylo 14 lidi pro zachovani stavu. Staci tedy cca 20 a vice lidi s opacnym nazorem. Hlasovani by stejne nemelo rozhodovat. Stale, i pro nazev clanku, plati pravidlo o pouzivatelnosti vyrazu. Mam problem s >jkb< , dalsi nemecky hovorici uzivatel, revertovaci valka na anglicke Czech Republic. Nazyva me vandalem.

jen jsem chtel podekovat za pomoct v tom "boji" o pouzivani hnusneho patvaru na ceske a anglicke wiki. chodim sem obcas, tu a tam neco doplnim. propagace tech patvaru od nekterych jedincu je az do oci bijici. zatim, to vypada neutralne. a to je koneckoncu ucel wiki, az tedy na hlavni odkaz na hlavni oznaceni statu.

ja to vidim podobne, tj. problem vidim v tom, ze si nekteri vzali za svuj zivotni ukol prosazovat Cesko spolu s Czechii. Argumentace jde jen velmi obtizne, protoze se jaksi nikdo nechce bavit o te zakladni otazce a to, zda opravdu musime mit jednoslovny nazev. To se bere jako axiom a pak je veskera dalsi diskuse tezka. a.c. 09:53, 30. 5. 2006 (UTC)
neodolal jsem a založil svuj první článek na uncyklopedii a věnoval jsem jej Českopedii. --a.c. 13:11, 1. 6. 2006 (UTC)

Uncyclopedia

[editovat zdroj]
leda bychom zřídíli nějakou lehce dadaistickou stránku pro podobné ptákoviny (to by mě pak ale nejspíš stálo prázdniny, asi bych pak už nic jiného nedělal ;-)

Možná Vás potěší, že něco takového již existuje: Uncyclopedia Zatím je tam ovšem jen jeden článek v češtině. :) Editujte s odvahou. --egg 21:53, 16. 5. 2006 (UTC)

... jsem ztracen ;-))) a.c. 05:51, 17. 5. 2006 (UTC)
... jo, Rosťa Hedviček patří přesně tam. a.c. 05:52, 17. 5. 2006 (UTC)
Česká část v Uncyclopedii už má 18 článků, žije a bude se jistě vyvíjet, pokud na ní přijdou ti, kteří rádi nahlížejí svět z té veselejší stránky. Zylbrsztajn 12:06 19.7.2006

http://uncyclopedia.org/wiki/User:Zylbrsztajn

Josef Böhm

[editovat zdroj]

Ahoj, koukal jsem na tvůj článek Josef Böhm. Protože je shodný s [4], jehož jsi také podle všeho autorem, chci tě poprosit zda by si to nemohl napsat do diskuse. Ať se hned ze začátku rozptýlí obavy z porušení autorských práv. Díky. --Tlusťa 13:29, 18. 5. 2006 (UTC)

OK a.c. 13:30, 18. 5. 2006 (UTC)
Díky a těšim se na další spolupráci. --Tlusťa 13:42, 18. 5. 2006 (UTC)
To já taky ... včerejší setkání mi dodalo energii ;-)) a.c. 13:43, 18. 5. 2006 (UTC)