Přeskočit na obsah

Diskuse s wikipedistou:147.32.93.212

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Tuto IP adresu, 147.32.93.212, používá ČVUT a může ji sdílet větší počet uživatelů na této škole. Zprávy zanechané na této stránce tak mohou obdržet uživatelé, pro které nejsou relevantní. Při blokování této adresy či revertování z ní provedených změn proto dbejte zvýšené opatrnosti. V případě vandalismu páchaného z této adresy budou správci toto nevhodné chování hlásit zodpovědným osobám na této škole.
Vzkaz pro uživatele: Komentářům, které nejsou určeny vám, se vyhnete založením vlastního účtu.
Vzkaz pro zodpovědné osoby: Změny této stránky můžete sledovat pomocí kanálu RSS či Atom.

Čečetka, konopka

[editovat zdroj]

Přeji pěkný den, díky, že opravujete drobné chybky na Wikipedii. Nesouhlasím ale s rodem „stehlíků“, podle mě existuje rod „stehlík“. Díky.--Ben Skála 2. 6. 2010, 23:24 (UTC)


Uvítání

[editovat zdroj]

Všiml jsem si vaší práce - velké množství drobných editací, je za vámi vidět kus práce. Přeji vám, ať vám tu práce dělá radost a chtěl bych Vám navrhnout, zda-li byste se nechtěl/a přihlásit?

S přáním příjemně stráveného času u Wikipedie, kolega - Reo + | 17. 6. 2010, 03:02 (UTC)

P.S.Ačkoliv mám na základě vaší dosavadních editacíé "podezření" :) , že pomoc nebudete nejspíš potřebovat, jste kdykoli vítán/a u mne na diskuzní stránce a rád Vám s čímkoliv, co je v mé moci, pomohu. A myslím, že totéž mohu slíbit za kteréhokoliv ze zkušenějšího kolegů zde... klidně se ptejte :-).) V tom je také hlavní smysl tohoto přivítání. Reagovat můžete také zde dole, pokud to bude v nejbližší době, určitě si toho všimnu. Přeji vám, ať vás práce zde na české Wikipedii baví! Mějte se krásně.

Cizí slova

[editovat zdroj]

Zdravím. Všiml jsem si, že jste v několika článcích provedl/a změny týkající se nahrazení cizího slova jeho českým ekvivalentem. V zásadě nemám nic proti, ovšem dovoluji si Vám nabídnout radu, a sice provádět tyto editace se značnou obezřetností. Český ekvivalent cizího slova nemusí být vždy co do významu jeho přesným překladem, ve skutečnosti totiž nikdy není, jelikož při přejímání cizího slova se vždy jeho význam zůží, či naopak rozšíří, což by mohlo i vézt k nechtěné změně významu podávané informace. Pro uvedení některá cizí slova v češtině dokonce ani svůj protějšek nemají (např. garáž) či je české slovo poněkud zastaralé (např. volant - řididlo; epilepsie - padoucnice). S pozdravem --Thomas999 17. 6. 2010, 21:02 (UTC)

Já si jen dovolím poopravit, že termín padoucnice zastaralý není. Palu 20. 6. 2010, 22:45 (UTC)

Shrnutí

[editovat zdroj]

Dobrý den, díky za Vaše příspěvky. Chci Vás však poprosit o pokud možno výstižné vyplnění shrnutí editace před uložením úprav. Je nanejvýš žádoucí, aby měli ostatní wikipedisté představu, čeho se Vaše změny týkají. A to nejen ti, kteří právě sledují stránku posledních změn, ale i ti, kteří pak někdy v budoucnu budou hledat v historii článku nějakou konkrétní změnu. Když totiž ve shrnutí uvidí, že se Vaše změny týkají něčeho jiného, než co zrovna hledají, nebudou je muset dále zkoumat a ušetří tím tak trochu času. Registrovaní uživatelé mají navíc možnost si ve svém nastavení v sekci Editace zatrhnout položku Upozornit při vložení prázdného shrnutí editace a systém pak každé nevyplněné shrnutí před konečným uložením změn připomene. Děkuji za pochopení. Palu 20. 6. 2010, 22:45 (UTC)

Prosím používejte tlačítko „Ukázat náhled“

[editovat zdroj]

Dobrý den! Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí editace stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. --Wespecz 30. 10. 2010, 10:39 (UTC)

Zaregistrujte se

[editovat zdroj]
Zaregistrujte se
Zaregistrujte se
Vítejte ve Wikipedii, otevřené encyklopedii!
Vítejte!ÚvodNápovědaPrůvodce WikipediíPět pilířů WikipedieCo Wikipedie neníJak zakládat nové článkySlovníček

K prohlížení ani k editaci článků ve Wikipedii se nemusíte přihlašovat, ale vytvoření účtu je jednoduché a rychlé a poskytne vám mnoho výhod, například:

  • Používání takového uživatelského jména, které si vyberete. Nemusíte poskytovat žádné své osobní údaje, skutečné jméno ani e-mail.

Přihlášení vám zpříjemní uživatelský zážitek:

  • Možnost ukládat nové stránky nebo úpravy stávajících stránek bez nutnosti opisovat protispamový kontrolní kód
  • Možnost zobrazovat seznam všech vašich příspěvků.
  • Možnost používat seznam sledovaných stránek, do kterého si můžete přidávat stránky, které vás zajímají.
  • Možnost přizpůsobit si vzhled a chování Wikipedie podle vlastního vkusu.

Přihlášení vám rozšíří možnosti přispívání:

  • Možnost načíst obrázky či jiné soubory.

Přihlášení vám umožní lépe se zapojit do společné práce na Wikipedii:

Jen do toho, zaregistrujte se!

Dobrý den, děkujeme za Vaše příspěvky na Wikipedii. Registrací získáte mnoho výhod, viz. tento rámeček.
Tak ještě jednou vítejte. --S pozdravem ♥ FaktneviM 29. 4. 2011, 12:50 (UTC)