Darina Ničová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Jump to navigation Jump to search
MgA. Darina Ničová, DiS.
Narození 6. února 1981 (37 let)
Praha
Alma mater Literární akademie Josefa Škvoreckého, Vyšší odborná škola herecká
Povolání herečka, spisovatelka
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Darina Ničová (* 6. února 1981, Praha) je česká herečka a spisovatelka.

Profesní život[editovat | editovat zdroj]

Na Literární akademii Josefa Škvoreckého studovala obor Tvůrčí psaní – Mediální komunikace, který absolvovala v červnu 2006. Poté nastoupila na Vyšší odbornou školu hereckou, kde studovala obor Dramatické umění a moderování, který absolvovala v červnu 2009.

V tvorbě ji nejvíce ovlivnili učitelé Jiří Stránský, Daniela Fischerová, Nina Divíšková a Radim Vizváry. Během studií natočila krátký studentský film pro FAMO a ztvárnila postavu Milady Burianové v seriálu Kriminálka Anděl 2. Po studiích nastoupila do angažmá zájezdového divadla pro děti, kde strávila celkem tři sezóny intenzivní tvorby. Na přelomu let 2012 a 2013 absolvovala sedmiměsíční cestu kolem světa, během které navštívila Východní Afriku, Severní Indii, Nepál, Jihovýchodní Asii, Jižní Ameriku a USA. Nejvýraznější zážitky přitom prožila například při procházce se lvy u Viktoriiných vodopádů, výstupu na himalájský Poonhill (3210 m.n.m.), nebo pobytu v severoperuánské části amazonského pralesa. Poznatky z těchto cest sepsala do dvoudílné knihy Poselství slaměného klobouku (Kniha první – Afrika a Asie; Kniha druhá – Amerika). Stejnojmenný název neslo i scénické čtení, které posléze uvedla v Divadle v Dlouhé, Divadle Lávka a Divadle v Řeznické.

Roku 2015 nadabovala pro Českou televizi několik dílů německého detektivního seriálu Tlusťoch. V témže roce vydala autobiografickou sbírku humorných povídek Figurkiáda.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]