Darina Ničová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
MgA. Darina Ničová, DiS.
Narození 6. února 1981 (37 let)
Praha
Alma mater Literární akademie Josefa Škvoreckého, Vyšší odborná škola herecká
Povolání herečka, spisovatelka
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Chybí svobodný obrázek.

Darina Ničová (* 6. února 1981, Praha) je česká herečka a spisovatelka.

Profesní život[editovat | editovat zdroj]

Na Literární akademii Josefa Škvoreckého studovala obor Tvůrčí psaní – Mediální komunikace, který absolvovala v červnu 2006. Poté nastoupila na Vyšší odbornou školu hereckou, kde studovala obor Dramatické umění a moderování, který absolvovala v červnu 2009.

V tvorbě ji nejvíce ovlivnili učitelé Jiří Stránský, Daniela Fischerová, Nina Divíšková a Radim Vizváry. Během studií natočila krátký studentský film pro FAMO a ztvárnila postavu Milady Burianové v seriálu Kriminálka Anděl 2. Po studiích nastoupila do angažmá zájezdového divadla pro děti, kde strávila celkem tři sezóny intenzivní tvorby. Na přelomu let 2012 a 2013 absolvovala sedmiměsíční cestu kolem světa, během které navštívila Východní Afriku, Severní Indii, Nepál, Jihovýchodní Asii, Jižní Ameriku a USA. Nejvýraznější zážitky přitom prožila například při procházce se lvy u Viktoriiných vodopádů, výstupu na himalájský Poonhill (3210 m.n.m.), nebo pobytu v severoperuánské části amazonského pralesa. Poznatky z těchto cest sepsala do dvoudílné knihy Poselství slaměného klobouku (Kniha první – Afrika a Asie; Kniha druhá – Amerika). Stejnojmenný název neslo i scénické čtení, které posléze uvedla v Divadle v Dlouhé, Divadle Lávka a Divadle v Řeznické.

Roku 2015 nadabovala pro Českou televizi několik dílů německého detektivního seriálu Tlusťoch. V témže roce vydala autobiografickou sbírku humorných povídek Figurkiáda.

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]