Přeskočit na obsah

Christiane Paulová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Christiane Paulová
Christiane Paulová, 2015
Christiane Paulová, 2015
Narození8. března 1974 (50 let)
Berlín-Pankow NěmeckoNěmecko Německo
Alma materHumboldtova univerzita
Aktivní roky1992
ChoťWolfgang Schwenk (2006–2013)
Děti2
Oficiální webwww.christianepaul.de

Seznam děl v databázi Národní knihovny
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Christiane Paulová (* 8. března 1974 Berlín) je německá herečka, která na filmovém plátně debutovala jako sedmnáctiletá v roce 1992 komedií Deutschfieber.

Osobní život[editovat | editovat zdroj]

Narodila se roku 1974 v Berlínu-Pankowě do lékařské rodiny. Otcovou specializací se stala ortopedie a chirurgie, matčinou anesteziologie. V rodném městě studovala mezi lety 1980–1990 vyšší polytechniku Ernsta Busche. Maturitu složila na škole Friedricha Lista v roce 1992. O deset let později promovala na Humboldtově univerzitě v Berlíně, kde absolvovala lékařství.

V mládí pracovala jako fotomodelka, například pro časopis Bravo. Pro hereckou kariéru nezískala žádné formální vzdělání, avšak prošla činoherním kurzem v newyorském Actors' Studio. Vedle televizního a filmového herectví, také působila na divadelní scéně.

V srpnu 2006 se vdala za chirurga Wolfganga Schwenka (nar. 1963). Do manželství, které bylo rozvedeno v roce 2013, se narodil syn (nar. 2007). Z předešlého vztahu měla již dceru (nar. 2002).

Filmografie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byly použity překlady textů z článků Christiane Paul na anglické Wikipedii a Christiane Paul na německé Wikipedii.

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • Paul, Christiane: Einflussfaktoren auf die perioperative Morbidität und Mortalität in der primären Hüftendoprothetik: eine retrospektive, fallkontrollierte, unselektierte Studie über 628 Implantationen. Disertační práce, Humboldtova univerzita v Berlíně, 2002.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]