Bravo

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Další významy jsou uvedeny v článku Bravo (rozcestník).

Bravo je časopis pro teenagery, který vychází periodicky jednou za 14 dní. Zaměřuje se na kulturu, média a další témata populární mezi teenagery. Magazín v české verzi vydávala do roku 2015 společnost Bauer Media v.o.s., která vydává v České republice 21 titulů různých časopisů.

Vydavatel[editovat | editovat zdroj]

Časopis Bravo je vydáván v Německu od roku 1956 společností dnes známou jako Bauer Media Group. Je zaměřen na teenagery a dostatečně pestrý ve své nabídce. Postupně jej vydavatel začal tisknout i řadě dalších zemí, v české verzi byl na trhu v letech 1991–2015.[1] Českým vydavatelem byla dceřiná společnost Europress, která se roku 2006 přejmenovala na veřejnou obchodní společnost Bauer Media. Česká verze se prodává v ČR a SR.

Náplň časopisu[editovat | editovat zdroj]

Obsahově byl a je časopis zaměřen na teenagery a jejich zájem o hudbu, partnerské vztahy, problémy se sexem (zaměstnává i sexuoložku), přináší jim články o tématech blízkým jejich věku.

Další média[editovat | editovat zdroj]

Časopis má v televizích více států svůj televizní program. V Česku pořad Bravo TV vysílá TV Óčko a časopis má i svoje webové stránky.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Časopis Bravo po 24 letech v Česku končí. Proslavila ho sexuální poradna i fotoromán. Aktuálně.cz [online]. 2015-12-14 [cit. 2015-12-14]. Dostupné online.  

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • Ivo Bayer a kolektiv: Zobrazování nerovností a hodnotová poselství v časopisech pro děti a mládež na příkladu časopisu Bravo, Sociologický ústav Akademie věd České republiky, Praha 2009, ISBN 978-80-7330-172-9

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]