Binance

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Binance
Logo
Logo
Základní údaje
Právní formaDelaware corporation
Datum založení2017
ZakladatelChangpeng Zhao
SídloMalta, Malta
Klíčoví lidéChangpeng Zhao
Charakteristika firmy
Oblast činnosticryptocurrency industry
ProduktyBurza kryptoměn
Identifikátory
Oficiální webwww.binance.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Binance je kryptoměnová burza založená v půlce roku 2017. Její zakladatel je Changpeng Zhao. Burza má od března 2018 sídlo na Maltě, funguje ve 14 jazykových mutacích a nabízí ke směně více než 149 kryptoměn. Umožňuje také jejich směnu s fiat měnou (americké dolary, libry, koruny atd.). Burza má také svou vlastní kryptoměnu Binance Coin.[1][2]

Historie[editovat | editovat zdroj]

Kryptoměnová burza Binance vznikla v polovině roku 2017 v Hongkongu. Jejím zakladatelem je Changpeng Zhao.[1] Společnost se ale musela již v září 2017 přemístit kvůli zákazu obchodování s kryptoměnami v Číně do Tokia v Japonsku.[3] V březnu roku 2018 společnost omezily nové regulace japonského a čínského trhu a ona se přesunula na Maltu. Odkud začala rozšiřovat svůj vliv také na evropský trh.[4]

Navzdory své krátké historii se burza těší velmi dobré pověsti. Může za to důvěryhodné jméno zakladatele, Changpeng Zhao, který se v oboru pohybuje již řadu let (pracoval jako vedoucí vývoje Blockchain a je spoluzakladatel společností BijieTech a OKCoin), a také skutečnost, že se burza dosud nestala obětí žádného velkého hackerského útoku, navzdory tomu, že jeden opravdu velký pokus proběhl v březnu 2018.

V říjnu 2018 byla burza Binance na 2. místě z pohledu zobchodovaného objemu peněz. Na prvním místě se nacházel BitMEX. [1]

Burza na konci dubna 2021 podporovala 31 různých jazyků včetně češtiny a nabízí více než 149 kryptoměn ke směně. Počet podporovaných jazyků a kryptoměn se postupně rozrůstá.

Na burze Binance si klient může směnit fiat peníze za kryptoměny a zpět, ovšem v některých zemích jsou fiat vklady a výběry omezené. [5] [6]

Pro obchodování s fiatem je potřeba ověřit svůj účet pomocí KYC.

Platforma Binance[editovat | editovat zdroj]

Binance k obchodování nabízí dvě platformy, Basic Exchange a Advanced Exchange. Platformy se od sebe příliš neliší. Pouze jsou jinak barevně a strukturálně vyvedené, vždy však přehledné, jednoduché a spolehlivé na užívání. K obchodování zde slouží tři různé druhy obchodních příkazů: Market, Limit a Stop-limit. V prvním případě se u objednávky vyplní pouze požadované množství měny a po potvrzení se objednávka ihned spáruje s nejlepší dostupnou protinabídkou. U příkazu Limit se vyplní jak množství, tak jeho cena. Tento příkaz však nemusí být nikdy uskutečněn, zejména když zákazník zvolí nepřiměřenou cenu. Poslední příkaz slouží k nákupu nebo prodeji za podmínek, kdy měna dosáhne určité ceny.

K samotnému obchodování stačí jednoduchá registrace a následné vložení potřebného množství kryptoměn na účet Binance. Tento vklad se uskutečňuje v záložce Funds, kde klient klikne na Deposit. Na následující stránce zvolí kryptoměnu, kterou na účet požaduje poslat. Tím obdrží veřejnou adresu peněženky, kam pošle požadovaný obnos kryptoměny.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. a b c Recenze společnosti Binance - Recenze, návod, poplatky - 2018 | Finex.cz. finex.cz [online]. [cit. 2018-12-12]. Dostupné online. 
  2. BINANCE - recenze a informace o této kryptoburze. krypto-info.cz [online]. Krypto-info.cz [cit. 28.1.2020]. Dostupné online. 
  3. Tech in Asia - Connecting Asia's startup ecosystem. www.techinasia.com [online]. [cit. 2018-12-12]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. NAKAMURA, Yuji. World's Biggest Cryptocurrency Exchange Is Heading to Malta [online]. Bloomberg [cit. 2018-12-12]. Dostupné online. 
  5. https://cryptobriefing.com/binance-blocks-sepa-transfers-affecting-eu-users/
  6. https://www.reddit.com/r/binance/comments/oeyfyu/binance_just_disabled_sepa_bank_transfers/

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]