Bacardi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Bacardi
Logo
Logo
Základní údaje
Právní formaprivate company limited by shares
Datum založení1862
ZakladatelFacundo Bacardi
Adresa sídlaHamilton, Spojené království
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Oblast činnostinápojářský průmysl
Identifikátory
Oficiální webwww.bacardi.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Bacardi je společnost sídlící v San Juanu v Portoriku a Hamiltonu na Bermudách. Bacardi je zároveň druh světlého rumu, který tato společnost vyrábí. Společnost je jednou z největších rodinných společností na výrobu alkoholu a prodává více než 200 milionů lahví ročně.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Rumová katedrála v palírně v Portoriku blízko San Juanu

Společnost založil Facundo Bacardí v Santiagu de Cuba v roce 1862. Během Kubánské války za nezávislost a po okupaci Kuby USA se stal rum Bacardi základem pro koktejly Cuba Libre a Daiquiri.

Na začátku 20. století otveřela společnost další pobočky v Barceloně a New Yorku. Americkou pobočku ale posléze musela zavřít kvůli prohibici a společnost místo ní postavila stáčecí závod v Mexico City a palírnu v Portoriku. Henri Schueg, ředitel společnosti Bacardi, dokázal uhájit jméno Bacardi i pro produkty vyrobené mimo Kubu. Společnost dosáhla velkých úspěchů, což se projevilo například stavbou Edificio Bacardí (budova Bacardi) v Havaně, která je stále jednou z nejpozoruhodnějších budov stylu Art Deco v Havaně.

Budova Bacardi v Havaně

Po převratu na Kubě vláda majetek Bacardi znárodnila a rodina opustila Kubu. Bacardi odmítla nabízené vyrovnání a uchovala si svoji značku nadále produkovanou z Portorika. Společnost dodává rum pod značkou Havana Club do Spojených států, leč nejde o identický rum, který je znám pod značkou Havana Club, která svůj světoznámý rum dodnes vyrábí na Kubě.

Znak[editovat | editovat zdroj]

Znakem Bacardi je kaloň, jenž prý žil v podkroví první palírny Bacardi a živil se ovocem.

Úspěchy[editovat | editovat zdroj]

Mnoho produktů bylo oceněno medailemi různých mezinárodních organizací. Bacardi 8, Bacardi Reserva Limitada a Bacardi Gold Získaly ocenění 'International High Quality Trophy' z mezinárodní soutěže pro kvalitu, organizované Monde Selection [1], 2010.

Nápoj[editovat | editovat zdroj]

Bacardi je rum, destilát z cukrové třtiny z oblasti Antil.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]