Bacardi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Bacardi
Bacardi (on white).jpg
Základní údaje
Právní forma private company limited by shares
Datum založení 1862
Zakladatel Facundo Bacardi
Adresa sídla Hamilton, Spojené království
Souřadnice sídla
Charakteristika firmy
Oblast činnosti nápojářský průmysl
Identifikátory
Oficiální web www.bacardi.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Rumová katedrála v palírně v Portoriku blízko San Juanu

Bacardi je společnost sídlící v San Juanu v Portoriku a Hamiltonu na Bermudách. Bacardi je zároveň druh světlého rumu, který tato společnost vyrábí. Společnost je jednou z největších rodinných společností na výrobu alkoholu a prodává více jak 200 milionů lahví ročně.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Budova Bacardi v Havaně

Společnost založil Facundo Bacardí v Santiagu de Cuba v roce 1862. Během Kubánské války za nezávislost a po okupaci Kuby USA se stal rum Bacardi základem pro koktejly Cuba Libre a Daiquiri.

Na začátku 20. století otveřela společnost další pobočky v Barceloně a New Yorku. Americkou pobočku ale posléze musela zavřít kvůli prohibici a společnost místo ní postavila stáčecí závod v Mexico City a palírnu v Portoriku. Henri Schueg, ředitel společnosti Bacardi, dokázal uhájit jméno Bacardi i pro produkty vyrobené mimo Kubu. Společnost dosáhla velkých úspěchů, což se projevilo například stavbou Edificio Bacardí (budova Bacardi) v Havaně, která je stále jednou z nejpozoruhodnějších budov stylu Art Deco v Havaně.

Po převratu na Kubě vláda majetek Bacardi znárodnila a rodina opustila Kubu. Bacardi odmítla nabízené vyrovnání a uchovala si svoji značku nadále produkovanou z Portorika. Společnost také koupila značku Havana Club, kterou potkal na Kubě stejný osud a byla znárodněna, a dodává rum Havana Club do Spojených států.

Znak[editovat | editovat zdroj]

Znakem Bacardi je kaloň, jenž prý žil v podkroví první palírny Bacardi a živil se ovocem.

Úspěchy[editovat | editovat zdroj]

Mnoho produktů bylo oceněno medailemi různých mezinárodních organizací. Bacardi 8, Bacardi Reserva Limitada a Bacardi Gold Získaly ocenění 'International High Quality Trophy' z mezinárodní soutěže pro kvalitu, organizované Monde Selection [1], 2010.

Nápoj[editovat | editovat zdroj]

Bacardi je rum, destilát z cukrové třtiny z oblasti Antil.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]