Bacardi

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Bacardi
Bacardi (on white).jpg
Právní forma private company limited by shares
Založeno 1862
Zakladatel Facundo Bacardi
Sídlo Hamilton
Oblast činnosti alkoholický nápoj
Oficiální web www.bacardi.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.
Rumová katedrála v palírně v Portoriku blízko San Juanu

Bacardi je společnost sídlící v San Juanu v Portoriku a Hamiltonu na Bermudách. Bacardi je zároveň druh světlého rumu, který tato společnost vyrábí. Společnost je jednou z největších rodinných společností na výrobu alkoholu a prodává více jak 200 milionů lahví ročně.

Historie[editovat | editovat zdroj]

Budova Bacardi v Havaně

Společnost založil Facundo Bacardí v Santiagu de Cuba v roce 1862. Během Kubánské války za nezávislost a po okupaci Kuby USA se stal rum Bacardi základem pro koktejly Cuba Libre a Daiquiri.

Na začátku 20 století otveřela společnost další pobočky v Barceloně a New Yorku. Americkou pobočku ale posléze musela zavřít kvůli prohibici a společnost místo ní postavila stáčecí závod v Mexico City a palírnu v Portoriku. Henri Schueg, ředitel společnosti Bacardi, dokázal uhájit jméno Bacardi i pro produkty vyrobené mimo Kubu. Společnost dosáhla velkých úspěchů, což se projevilo například stavbou Edificio Bacardí (budova Bacardi) v Havaně, která je stále jednou z nejpozoruhodnějších budov stylu Art Deco v Havaně.

Po převratu na Kubě vláda majetek Bacardi znárodnila a rodina opustila Kubu. Bacardi odmítla nabízené vyrovnání a uchovala si svoji značku nadále produkovanou z Portorika. Společnost také koupila značku Havana Club, kterou potkal na Kubě stejný osud a byla znárodněna, a dodává rum Havana Club do Spojených států.

Znak[editovat | editovat zdroj]

Znakem Bacardi je kaloň, jenž prý žil v podkroví první palírny Bacardi a živil se ovocem.

Úspěchy[editovat | editovat zdroj]

Mnoho produktů bylo oceněno medailemi různých mezinárodních organizací. Bacardi 8, Bacardi Reserva Limitada a Bacardi Gold Získaly ocenění 'International High Quality Trophy' z mezinárodní soutěže pro kvalitu, organizované Monde Selection [1], 2010.

Nápoj[editovat | editovat zdroj]

Bacardi je rum, destilát z cukrové třtiny z oblasti Antil.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. Monde Selection, 2012

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]