Assassin's Creed Valhalla

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Assassin's Creed Valhalla
Assassin's Creed Valhalla logo.svg
Základní informace
Vývojář Ubisoft Montreal
Vydavatel Ubisoft
Režisér Ashraf Ismail
Producent Julien Laferrière
Scenáristé Darby McDevitt
Thierry Noël
Herní série Assassin's Creed
Platformy Microsoft Windows
PlayStation 4
PlayStation 5
Xbox One
Xbox Series X
Stadia
Datum vydání 2020
Žánry akční adventura
akční hra na hrdiny
stealth
Herní mód hra jednoho hráče
Posloupnost
Assassin's Creed Odyssey
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Assassin's Creed Valhalla je připravovaná historická akční adventura s prvky RPG v otevřeném světě ze série Assassin's Creed. Hra vyjde na platformách Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One a Xbox Series X na Vánoce 2020, bude také dostupná skrze streamovací službu Google Stadia. Na Valhalle pracuje celkem 15 studií společnosti Ubisoft, vývoj vede jejich pobočka v kanadském Montréalu. Hra se bude odehrávat na konci 9. století, hráč se ujme role Eivor(a),[Pozn. 1] vikinského náčelníka podnikajícího se svým kmenem nájezdy na anglosaskou Anglii. Tak jak je v sérii Assassin's Creed zvykem, hráč se setká s řadou historických postav jako je např. wessexský král Alfréd Veliký (vládl 871–899). V tomto díle přibude také stavba a správa vlastní osady.[1] Děj se bude odehrávat z menší části v Norsku, většina pak v Anglii zastoupené Northumbrií, Wessexem, Mercií a Východní Anglií s městy Londýn, York a Winchester.[2]

Vydání[editovat | editovat zdroj]

Dne 29. dubna 2020 byla Ubisoftem vydána upoutávka obsahující téma a název nového dílu série Assassin's Creed. Jednalo se o osm hodin trvající live stream umělce a designéra BossLogica.[3] Dne 30. dubna 2020 zveřejnila společnost Ubisoft North America oficiální filmový trailer.[4]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. Hráč může své postavě zvolit pohlaví, jméno Eivor (v norštině se jedná o jméno ženské) přitom bude shodné pro obě z nich.

Reference[editovat | editovat zdroj]

  1. PRINC, Zdeněk; BIGAS, Jiří. Sledujte první trailer z Assassin’s Creed Valhalla [online]. Vortex.cz, 2020-04-30 [cit. 2020-05-01]. Dostupné online. 
  2. KONFRŠT, Honza. „God of War není konkurencí,“ říká scenárista Valhally [online]. Vortex.cz, 2020-04-30 [cit. 2020-05-01]. Dostupné online. 
  3. Ubisoft. Assassin’s Creed Valhalla: Official Tease with BossLogic [online]. YouTube, 2020-04-29 [cit. 2020-05-01]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. Ubisoft North America. Assassin’s Creed Valhalla: Cinematic World Premiere Trailer [online]. YouTube, 2020-04-30 [cit. 2020-05-01]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]