Altair Ibn-La'Ahad

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Altaïr Ibn-La'Ahad
DragonCon 2008 Altair.jpg
Narození 1165
Masyaf, Sýrie
Úmrtí 1257 (92 let)
Masyaf, Sýrie
Příčina úmrtí pravděpodobně hlady, žízní či stářím v kryptě (prakticky se jedná o sebevraždu)
Místo pohřbení Krypta na Masyafském hradě, známá jako Altaïrova knihovna
Bydliště Masyaf
Národnost Syřan
Povolání Asasín
Majetek Asasínská pevnost Masyaf
Znám jako Mentor
Titul Mentor řádu Assasínů
Období Křížové výpravy (13. století)
Předchůdce Abbas Sofian
Následovník Yusuf Alfada'o
Nábož. vyznání Asasín, (Islám)
Manžel(ka) Maria Thorpe
Děti Sef Ibn-La'Ahad a Darim Ibn-La'Ahad
Rodiče Umar Ibn-La'Ahad a křesťanka neznámého jména
Krédo Asasínů: "Žijeme v temnotě, abychom sloužili světlu. Jsme Asasíni. Nic není pravda, vše je dovoleno."
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Altaïr Ibn-La'Ahad je fiktivní postavou z počítačové herní série Assassin's Creed z dílen kanadské divize Ubisoftu. Vyskytuje se ve hrách Assassin's Creed a Assassin's Creed: Bloodlines, ve kterých je protagonistou hry, dále ve hře Assassin's Creed: Revelations, kde se vyskytuje pouze jako odkaz a také v knize Assassin's Creed: Tajná křížová výprava. Jedná se o vzdáleného předka hlavní postavy série, Desmonda Milese.

Stručný popis života[editovat | editovat zdroj]

Altaïr žil v období třetí křížové výpravy, v letech 11651257. Byl členem asasínského řádu, sídlícího v syrské pevnosti Masyaf, jehož velmistrem se i později stal. Pochází ze starého asasínského rodu a do řádu byl přijat již v jeho dvacetičtyřech letech, ale později z něj byl vyloučen kvůli selhání na misi. Aby mu bylo odpuštěno, poslal ho jeho Mentor Al-Mualim zlikvidovat 9 členů templářského řádu. Poté, co Altaïr tento úkol splnil se ale dozvěděl děsivou pravdu o tom, co je Al-Mualim zač a , že ho poslal zabít templáře , aby si mohl nechat takzvaný úlomek ráje pro sebe . Altaïr tedy Al-Mualima zabije. Altaïrův bratr ve zbrani, Abbas Sofian ho po nějaké době však obvinil ze zrady , aby se mohl stát mentorem a nechal popravit Altaïrova mladšího syna. Altaïr utekl a vrátil se až po dvaceti letech ve vysokém věku a se svými přívrženci, kterých bylo čím dál, tím víc (kvůli krutovládě Abbase – lid chtěl Altaira zpět). Altair nakonec ovládl zpět Masyaf a zabil současného mentora, šíleného Abbase. Altaïr se stal mentorem řádu a tehdy začal zlatý věk tohoto společenství, které Altaïr později obnovil a rozšířil. Altaïr nechal na Masyafu vybudovat velikou knihovnou, i když nakonec nechal všechny své knihy odvézt do Alexandrie, Konstantinopole (dnešní Istanbul), či na jiná místa. Masyaf totiž nevydržel útoky mongolů a řád musel své sídlo opustit. Všichni uprchli, jediný Altaïr sešel do nyní již prázdné knihovny a tam hlady, či žízní zemřel.

Po dalších přibližně 300 letech ho zde objevil jeho pozdější následník, renesanční asasínský mentor Ezio Auditore (ve hře Assassin's Creed: Revelations).

Související články[editovat | editovat zdroj]