Assassin's Creed Origins

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Assassin's Creed Origins
Textlogo Assassin’s Creed Origins.svg
Základní informace
Vývojář Ubisoft Montreal
Vydavatel Ubisoft
Producent Julien Laferriere
Skladatel Sarah Schachner
Herní série Assassin's Creed
Engine AnvilNext 2.0
Platformy PlayStation 4
Xbox One
Windows
Datum vydání 27. října 2017
Žánry stealth, akční, historická, rpg
Herní mód singleplayer
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Assassin's Creed Origins je akční adventurou z dílen Ubisoft Montreal, kterou vydává její mateřská společnost Ubisoft Entertainment. Jde již o desátý díl ze série Assassin's Creed. Byl vydán 27. října 2017 pro platformy Microsoft Windows, PlayStation 4 a Xbox One.

Děj se odehrává ve starověkém Egyptě, převážně v období vlády Ptolemaia  XIII. Thea Filopatóra. Hlavní postavou je Bayek, medžaj, který pochází ze Síwy. Je vůbec posledním medžajem, zakladatelem egyptského bratrstva a celého asasínského řádu. Cílem tohoto pokračování Assassin's Creed je přiblížít, jak vznikl řád asasínů.

Hra[editovat | editovat zdroj]

Hráči plní úkoly — lineární scénář s danými body zájmu k postupu hlavním příběhem, získáváním zkušenostních bodů či získání nových dovedností. Mimo úkolovou linku může hráč volně prozkoumávat otevřený svět, po kterém může cestovat pěšky, na koni, velbloudovi nebo na válečném povozu a lodi. Hráč také prozkoumává a odkrývá nové lokace a dokončuje dobrovolné vedlejší úkoly, aby našel nové zbraně a vybavení.

Přijetí[editovat | editovat zdroj]

Hra získala mnoho pozitivních recenzí od kritiků, kteří zejména zmiňovali příběh, postavy, hlasové herectví, přepracované herní mechanizmy, pohlcující svět Egypta a hlavně vizuální stránku hry. Zároveň občas bylo kritizováno tempo hry a pár technických potíží. Tato hra je momentálně považována jakožto nejlepší a nebo jeden z nejlepších dílů celé série společnosti Ubisoft mnoha kritiky.

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Assassin's Creed Origins na anglické Wikipedii.