Assassin's Creed Mirage

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Assassin's Creed Mirage
Logo videohry
Logo videohry
Základní informace
VývojářUbisoft Bordeaux[pozn. 1]
VydavatelUbisoft
RežisérStéphane Boudon
VýtvarníkJean-Luc Sala
ScenáristaSarah Beaulieu
SkladatelBrendan Angelides
Herní sérieAssassin's Creed
EngineUbisoft Anvil
PlatformyMicrosoft Windows
PlayStation 4
PlayStation 5
Xbox One
Xbox Series X/S
Amazon Luna
Datum vydání2023
Žánrakční adventura
Herní módsingleplayer
Posloupnost
Assassin's Creed Valhalla
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Assassin's Creed Mirage je připravovaná akční adventura vyvíjená studiem Ubisoft Bordeaux, kterou vydá společnost Ubisoft. Hra bude třináctým hlavním dílem série Assassin's Creed a nástupcem hry Assassin's Creed Valhalla z roku 2020. Bude se odehrávat především v Bagdádu v 9. století, a to v době islámského zlatého věku, a bude sledovat Basima Ibn Ishaqa (postavu, jež byla poprvé představena ve Valhalle) a jeho přeměnu z pouličního zloděje na plnohodnotného člena Bratrstva asasínů, které bojuje za mír a svobodu proti templářskému řádu, jenž touží míru dosáhnout skrze kontrolu.[pozn. 2] Hra byla popsána jako návrat ke kořenům série, zaměřená na stealth, parkour a asasinace, méně však na prvky her na hrdiny, které se hojně objevovaly v posledních dílech.

Mirage by měl být vydán v roce 2023 pro platformy Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Series S a Amazon Luna.

Hratelnost[editovat | editovat zdroj]

Mirage je stealth akční adventura, jež by se měla vrátit ke kořenům a připomínat starší tituly série Assassin's Creed. Je tak více lineární a zaměřená na příběh a omezuje množství prvků her na hrdiny, které byly přítomny v posledních dílech série. Hra se odehrává především v Bagdádu, jenž je rozdělen na čtyři čtvrti, obsahuje však také Alamút, pevnost a velitelství Skrytých. Základními prvky hratelnosti jsou parkour, boj na blízko a stealth. V Mirage se také vracejí asasínské mise „Black Box“ z her Assassin's Creed Unity a Assassin's Creed Syndicate, v nichž hráči musí prozkoumávat prostředí a hledat různé způsoby, jak se dostat ke svým cílům a zlikvidovat je.[2] Jako Skrytý bude mít Basim k dispozici velký arzenál zbraní a nástrojů, včetně charakteristické asasínské skryté čepele a kouřových bomb.[3]

Synopse[editovat | editovat zdroj]

Hra Mirage se odehrává desítky let před událostmi předchozího dílu Assassin's Creed Valhalla a je „příběhem o dospívání“ Basima Ibn Ishaqa (Lee Majdoub), pouličního zloděje, jenž se pod vedením své mentorky Roshany (Shohreh Aghdashloo) naučí bojovat za věc větší, než je on sám, a stane se Skrytým.[4]

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Vývojáři popsali hru Mirage jako „menší“ titul série Assassin's Creed, jehož délka se pohybuje podobně jako u starších her kolem 15–⁠20 hodin. Byla navržena na oslavu 15. výročí série, při níž tým využil technologie vytvořené pro Assassin's Creed Valhalla a vyvinul hru, jež vzdává hold prvotnímu dílu.[5]

Podrobnosti o hře Mirage unikly před jejím oficiálním oznámením na konferenci Ubisoft Forward 10. září 2022 pod kódovým označením Rift. Vyšlo najevo, že mělo jít původně o datadisk pro Valhallu, ze kterého se stal samostatný díl.[6]

Vydání[editovat | editovat zdroj]

Assassin's Creed Mirage by měl vyjít v roce 2023 pro platformy Microsoft Windows, PlayStation 4, PlayStation 5, Xbox One, Xbox Series X a Series S a Amazon Luna.[3] Krátce po oznámení hry se objevila zpráva, jež odkazovala na její výpis v obchodu Xbox Store týden před jejím odhalením, že titul obdržel od agentury Entertainment Software Rating Board rating „Adults Only“ (AO), kvůli čemuž by byl jeho prodej na některých místech Spojených států omezen. Jedním z důvodů udělení tohoto ratingu bylo, že titul obsahuje „skutečný hazard“. Společnost Ubisoft obě tvrzení rychle opravila a uvedla, že hra zatím nebyla hodnocena a „ve hře [nebudou] přítomny žádné skutečné hazardní hry ani lootboxy“.[7][8]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

  1. Další práce od studií Ubisoft Montreal, Ubisoft Montpellier, Ubisoft Kyiv, Ubisoft Odesa, Ubisoft Singapore, Ubisoft Philippines a Ubisoft Bucharest.
  2. V rámci kontinuity série přijalo Bratrstvo asasínů a templářský řád své moderní názvy během křížových výprav v 11. století. Předtím byly označovány jako „Hidden Ones“ (v překladu „Skrytí“) a „Order of the Ancients“ (v překladu „Řád předků“).[1]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Assassin's Creed Mirage na anglické Wikipedii.

  1. JUBA, Joe. Answers To Our Biggest Questions About Assassin's Creed Valhalla. Game Informer [online]. 2020-04-30 [cit. 2022-09-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  2. PURSLOW, Matt. Assassin's Creed Mirage Revealed at Ubisoft Forward. IGN [online]. 2022-09-11 [cit. 2022-09-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  3. a b LEBLANC, Wesley. Assassin's Creed Mirage Reveal Trailer Released, Game Launching In 2023. Game Informer [online]. 2022-09-10 [cit. 2022-09-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  4. CARPENTER, Nicole. Assassin’s Creed Mirage sets up Basim’s origins in Baghdad, decades before Valhalla. Polygon [online]. 2022-09-10 [cit. 2022-09-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  5. PURSLOW, Matt. Future Assassin’s Creed Games Will Not All Be 150-Hour RPGs. IGN [online]. 2022-09-11 [cit. 2022-09-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  6. GOOD, Owen S. Ubisoft confirms Assassin’s Creed Mirage after multiple leaks. Eurogamer [online]. 2022-09-01 [cit. 2022-09-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  7. GOSLEN, Austen. Assassin’s Creed Mirage isn’t actually rated Adults Only, won’t have ‘real gambling’. Polygon [online]. 2022-09-12 [cit. 2022-09-24]. Dostupné online. (anglicky) 
  8. DINSDALE, Ryan. Assassin's Creed Mirage: Ubisoft Says It Won't Have Gambling or Lootboxes After Rating Confusion. IGN [online]. 2022-09-12 [cit. 2022-09-24]. Dostupné online. (anglicky) 

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]