Assassin's Creed Rogue

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Assassin's Creed Rogue
Logo videohry
Logo videohry
Základní informace
VývojářUbisoft Sofia[P 1]
VydavatelUbisoft
RežiséřiMikhail Lozanov
Spass Kroushkov
Martin Capel
ProducentIvan Balabanov
DesignérMartin Capel
VýtvarníkEddie Bennun
ScenáristaRichard Farrese
SkladatelElitsa Alexandrova
Herní sérieAssassin's Creed
EngineAnvilNext
PlatformyPlayStation 3
Xbox 360
Microsoft Windows
PlayStation 4
Xbox One
Nintendo Switch
Datum vydání11. listopadu 2014
PlayStation 3, Xbox 360
11. listopadu 2014 SA
13. listopadu 2014 PAL
Microsoft Windows
10. března 2015 svět
Remastered
PlayStation 4, Xbox One
20. března 2018 svět
The Rebel Collection
Nintendo Switch
6. prosince 2019 svět
Žánryakční adventura
stealth
Herní módsingleplayer
KlasifikacePEGI PEGI 18.svg
ESRB ESRB 2013 Mature.svg
Posloupnost
Assassin's Creed IV: Black Flag Assassin's Creed Unity
Oficiální webové stránky
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Assassin's Creed Rogue (předtím neoficiálně s podtitulem Comet) je osmým dílem v herní sérii Assassin's Creed, tentokrát s podtitulem Rogue neboli Tulák. Děj se z velké části odehrává v oblastech Severního Atlantiku, Říčního Údolí a New Yorku (dnešní území Manhattanu) v letech 1752 až 1761, během období sedmileté války. Hra vyšla 11. listopadu 2014 v USA (13. listopadu 2014 globálně) na starou generaci konzolí (na rozdíl od AC Unity) jako jsou PS3 a Xbox 360. Dále vyšla tato hra 10. března 2015 na Microsoft Windows. Bojový systém je podobný jako Assassin's Creed IV: Black Flag.

Tento díl je časově zasazen mezi období čtvrtého a třetího dílu (do Koloniální Ameriky). Příběh má dovyprávět jak to bylo před Assassin's Creed III. Hra je třetím a posledním dílem zapadajícím do Kenway Family ságy. Na tento díl přímo navazuje Assassin's Creed Unity.

Hlavní postavou je bývalý asasín Shay Patrick Cormac, který se ale v roce 1756 stane templářem. Shay je kapitánem lodi zvané Morrigan.

Spojitost mezi Rogue a Unity je taková, že hlavní postava Shay zavraždí Arnova otce z Unity a i v Rogue se budeme moci podívat do Paříže v rámci misí a tím si i nahradíte Unity i na starší konzole a to i se starou mechanikou a soubojovým systémem.,

Shay používá poměrně široké spektrum zbraní, které se mu spolu s ubíhajícím příběhem odemykají. Ze začátku má dvě skryté čepele a hned nato meč s dýkou. Téměř ihned poté získá dvě pistole. Po chvíli hraní získá pušku použitelnou hned na několik způsobů použití – uspávací šipky a berserk šipky, které na zasažené působí tak, že jsou agresivní na okolí a po uplynulém intervalu sami zemřou. Dále také má Shay k dispozici šipky na provaze, díky kterým je schopen věšet oběti na větve. V další etapě odemykání zbraní dokáže Shay používat granáty s širokou škálou typů a použití (berserk, uspávací a výbušné).

Morrigan také postupně získává širší spektrum zbraní. Od počátečních bočních a předních kanónů (které je možné vylepšovat) se časem získá Puckle Gun (vzdálený předek rotačního kulometu), moždíř, hořící olej (který je možno vypustit za lodí když je pronásledována) a ledoborec, používaný nejenom k ničení ledu.

Hra vyšla bez české lokalizace, ale fanoušci na ní pracují.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Hra je hrána za Shay Cormac a začíná na Severním Atlantiku během sedmileté války. Shay začíná jako asasín trénován Achillem. Mezi asasínské bratrstvo zde patří Liam, Hope Jenson, Kasegowaase a další. Hned na začátku hry získá Shay loď Morrigan a tím se stane jejím kapitánem. Postupně získává od templářů artefakty, které by v jejich rukách mohly být pro lidstvo nebezpečné. V roce 1756 asasíny zradí a stane se templářem. Po několika letech ve službách templářů se stane právoplatným templářem. V této chvíli začne také spolupráce s Haythamem Kenwayem (již známého z AC III). Shay zabije mnoho bývalích asasínských přátel. Liam a Achilles jsou stále na živu a Achilles pochopí (na rozdíl od Liama), že artefakty ničí svět. Shay má příležitost ho zabít, ale neučiní tak.

Hráč plní úkoly jako v Assassin's Creed IV: Black Flag a bojuje s Morriganem proti ostatním lodím.

Ve hře se vyskytují tyto postavy:

Hra se odehrává v letech 17521761.

Vývoj[editovat | editovat zdroj]

Vývoj hry začal v březnu roku 2012 pod krycím podtitulem „Comet“. Ubisoft oznámil, že hra vyjde bez multiplayeru. Oznámení o vydání titulu bylo 5. 8. 2014 a vyšla spolu se hrou AC Unity 11. listopadu 2014 ve Spojených státech a 13. listopadu globálně. Dále vyšla hra 10. března 2015 na Microsoft Windows.

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Poznámky[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Assassin Creed Rogue na anglické Wikipedii.

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]