Antonyho šance

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na navigaci Skočit na vyhledávání
Antonyho šance
Země ČeskoslovenskoČeskoslovensko Československo
Délka 75 min
Žánr psychologický film
Režie Vít Olmer
Obsazení a filmový štáb
Kamera Ota Kopřiva
Výroba a distribuce
Premiéra 1986
Antonyho šance na ČSFD FDb 
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Antonyho šance je československý film z roku 1986 režírovaný Vítem Olmerem.

Děj[editovat | editovat zdroj]

Antony se po smrti svojí ženy dostane do psychiatrické léčebny a o jeho dceru Báru mezitím pečují rodiče jeho ženy, pan a paní Zacharovi. Aby Antony dostal Báru do péče, musí se oženit. Seznámí se s Martou, kterou si nastěhuje k sobě do bytu. První milování jim nevyjde, nicméně i tak přesvědčí Martu, aby si ho vzala.

Po svatbě navštíví Zacharovi a ti mu díky pomoci JUDr. Ostena musejí Báru vydat. Když s Bárou přijde domů, Marta je překvapená, když jí Antony sdělí, že Bára je jeho dcera, neboť o její existenci dosud neměla ani tušení. Uteče proto z bytu a jde do baru, Antony jí následuje a snaží se jí přesvědčit, aby se s ním vrátila. Marta jde do baru, kde si nechá od jednoho muže objednat pití a Antony, protože nemá peníze, je z baru vyveden. Čeká zmrzlý před barem, kde ho uvidí Marta vycházející z baru s hloučkem ostatních lidí. Antony nakonec Martu přesvědčí, aby se s ním vrátila. Na cestě domů Marta uklouzne a poraní si nohu, takže jí Antony musí podpírat. Doma jí Antony nohu ošetří, začne jí líbat a nakonec se spolu milují.

Marta je doma s Bárou, Antony vydělává peníze. Bára dává Martě najevo, ze by byla radši u babičky a dědy, ale nakonec ji přijme. Zacharovi chtějí prostřednictvím JUDr. Ostena uplatit Antonyho, aby se mohli stýkat s vnučkou, ale Antonymu se to nelíbí.

Antony navštíví svého strýce, který zrovna opravuje válečné auto, aby mu půjčil peníze, ale strýc to odmítne. Půjčí válečné auto na projetí Antonymu, ale ten málem způsobí nehodu, při které si vybaví svojí nehodu, při které mu zemřela první žena, takže pokračovat v řízení musí strýc.

V domácnosti Antonyho se vše sype, protože Antony nevydělává dost peněz. Na vánoce je přijdou navštívit Zacharovi a omluví se za pokus o uplacení. Zachar nabídne Antonymu, že mohou i s Martou přestěhovat do jejich domu, že jim vyklidí celé patro, ale Antony to odmítne. Jenom se nechá přesvědčit, aby umožnil Zacharům vidět Báru, ale jenom jednou za dva týdny.

Antony hledá způsob, jak si přivydělat nějaké peníze, až mu nabídne jeho mistr účast na jedné levotě. Antony pak nějakou dobu nechodí do práce a mistr ho obviňuje z toho, že je to kvůli tomu, že o tom někomu řekl, což ale Antony odmítá. Antony v levotách pokračuje, čímž si přivodí problémy.

Obsazení[editovat | editovat zdroj]

Luboš Veselý Antony
Veronika Jeníková Marta
Jana Švandová Irena
Barbora Straková Bára
Milada Ježková Valoušková
Karel Brožek Zachar
Valentina Thielová Zacharová
František Švihlík Mirek
František Řehák strýc
Václav Knop JUDr. Osten
Ivona Krajčovičová Květa
Franta Kocourek Pako
Jan Hraběta Bandaska
Ladislav Gerendáš Drezína
Jiří Bartoška herec
Viktor Nejedlý Kobes
Boca Abrhámová ředitelka mateřské školky
Jana Altmannová
Gabriela Wilhelmová
Zdeněk David
Ladislav Lahoda
Miloslav Kopečný
Taťána Puttová
Jaroslav Someš
Vladimír Švabík
Petr Weigl
Petr Gotlieb

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]