Sasha Pieterse

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Sasha Pieterse
alt =
Rodné jméno Sasha Pieterse
Narození 17. února 1996 (18 let)
Jihoafrická republika Johannesburg
Aktivní roky 2002-současnost

Sasha Pieterse (* 17. února 1996, Johannesburg) je americká televizní a filmová herečka. Je známa pro své role Amandy Strazzullové v seriálu Hrdinové a Alison DiLaurentisové v seriálu Prolhané krásky.

Životopis[editovat | editovat zdroj]

Sasha se narodila v Johannesburgu v Jihoafrické republice. Do Spojených státu se její rodina přestěhovala, když jí byly 3 roky, než se přestěhovala do Los Angeles, bydlela v Las Vegas. Její rodiče patřili k mezinárodnímu akrobatickému tanečnímu týmu, který vystupoval po celém světě. Brzy podepsala hereckou a modelingovou smlouvu s agentem. A už od 4 let začala objevovat v reklamách a na plakátech.

Sasha se objevila v nespočet reklamách, včetně reklamy pro Nesquick a Firestone. Objevila se na billboardu pro "Supercuts" a jako modelka a zpěvačka vystoupila po celé Kalifornii při módní přehlídce Macy's Passport Fashion Show.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Herectví[editovat | editovat zdroj]

V 6 letech se objevila jako Buffy ve Warner Bros. seriálu Family Affair. V roce 2005 získala nominace na cenu Daytime Emmy Award za roli malé Andie v seriálu Dr. House. V roce 2005 se také objevila ve svém prvním filmu Dobrodružství Žraločáka a Lávovky, kde hrála Marissu "Princeznu ledu".

V roce 2006 se objevila v Disney Channel seriálu Hodně štěstí, Charlie. Po boku Garyho Cola se objevila ve dvou epizodách seriálu Wanted. V roce 2007 hrála mladší verzi Sarah Michelle Gellar postavy ve filmu To, co dýcháme. Také se objevila ve filmu stanice Hallmark Claire, který byl také vydán v roce 2007.

V roce 2009 byla obsazena do role Alison DiLaurentis v seriálu stanice ABC Family Prolhané krásky. V červnu 2014 byl seriál obnoven pro 6 a 7 sérii.

V roce 2009 se také objevila v seriálu Without a Trace a Hrdinové. V roce 2011 se objevila v Disney Channel filmu Pako mých snů a jako teenagerka ve filmu X-Men: První třída.

V roce 2013 se objevila ve filmu G.B.F.

Hudba[editovat | editovat zdroj]

Její debutový singl "This Country is Bad Ass" byl vydán 12. dubna 2013. Její druhý dingl "R.P.M." byl vydán 13. června 2013. Třetí singl "I Can't Fix You" byl vydán 12. července 2013. A 10. prosince 2013 vydala svůj čtvrtý singl "No".

Nominace a ocenění[editovat | editovat zdroj]

2003 Young Artist Award - Nejlepší vystoupení v televizním seriálu (komedie nebo drama), Herečka do 10 let (za Family Affair) - VÝHRA

2003 Young Artist Award - Nejlepší obsazení v TV seriálu (komedie nebo drama) (za Family Affair) - NOMINACE

2005 Daytime Emmy Awards - Výborná mladá herečka v drama seriálu - (za Dr. House) - NOMINACE

2014 Teen Choice Award - Průlomová hvězda: žena (za Prolhané krásky) - VÝHRA

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Sasha Pieterse na anglické Wikipedii.