Komiksák

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Jeff "Komiksák" Albertson
Pohlaví: Muž
Barva vlasů: Hnědá
Zaměstnání: Vlastník Android's Dungeon & Baseball Card Shop
Příbuzní: Neznámí
Dabing (CZ): Stanislav Lehký
Dabing (EN): Hank Azaria
První výskyt
Drobné kiksy nad komiksy

Jeff Albertson, nejčastěji nazýván Komiksák (anglicky Comic Book Guy) je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas mu propůjčil Hank Azaria (v českém znění Stanislav Lehký). Komiksák je svobodný. Byl ženatý jen jednou a to v online hře. S manželkou zvažovali potomstvo, ale to by jim příliš vybilo energické krystaly.

Přezdívka Komiksáka pochází z toho, že má velice rád kreslené, ale i jiné komiksy, dokonce provozuje i obchod s nimi s názvem The Android's Dungeon & Baseball Card Shop. V díle „manželé a podnikatelky“ nutí Milhouse aby si koupil komiks „Wolverine“ na který mu ukápla slza. V seriálu se často objevuje jako ztělesnění stereotypu nespolečenských lidí, kteří se baví vnitřním světem s fiktivními postavami (je člen Mensy, má IQ 170 a přeložil Pána prstenů do klingonštiny). Má téměř encyklopedickou znalost jednotlivých filmů, či seriálů, mezi které patří například Star Trek, či Hvězdné války.

Everyman[editovat | editovat zdroj]

V 1. epizodě 21. série, SuperHomer. Bart a Milhouse zjistí, že Komiksák vytvořil vlastního komiksového hrdinu, který se jmenuje Everyman. Jedná se o člověka, který je v běžném životě pošťák, a jeho superschopností je superabsorbční ruka (dokáže absorbovat sílu každého superhrdiny, jehož komiksu se dotkne). Komiks byl i zfilmován, hlavní postavu hrál Homer Simpson.

Komiksák nosí dlouhé, většinou svázané vlasy, strniště kolem úst a má neuvěřitelně tlustou postavu (dominuje velké a vyvalené břicho).

Má soudně zakázáno stýkat se s Lindou Carterovou (13x18,DABF13), nosí oblečení na předpis (11x21,BABF18). Měří 183 cm a váží 127kg. Jeho postel má tvar vesmírného plavidla ze Star Wars (13x10,DABF04). Jezdí v zeleném hatchbacku(15x17,FABF12).

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]