Edna Krabappelová

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Edna Krabappelová
Pohlaví: Žena
Věk: 30 let
Barva vlasů: Světle hnědá
Zaměstnání: Učitelka 4. ročníku na Springfieldské základní škole
Příbuzní: ex-manžel
Dabing (CZ): Blanka Zdichyncová
Dabing (EN): Marcia Wallace
První výskyt
Malý génius

Edna Krabappelová (anglicky Edna Krabappel) je fiktivní postava z amerického animovaného seriálu Simpsonovi. Hlas jí propůjčila Marcia Wallace (v českém znění Blanka Zdichyncová). Učí děti čtvrtého ročníku, tedy i Barta Simpsona, na Springfieldské základní škole.

Profil[editovat | editovat zdroj]

Edna vystudovala Bryn Mawr College. Její postava v seriálu znázorňuje karikaturu mrzuté, pesimistické a netečné učitelky,která je výsledkem amerického veřejného vzdělávacího systému. V epizodě "Zdánlivě nekonečný příběh" se však dozvídáme, že původně byla Edna velmi optimistická žena, která chtěla všem pomáhat. Za její proměnu pak mohou hlavně stereotypní léta strávená na základní škole, která není vůbec ideální a mé své chyby, a také Bart Simpson, který ji přivede do řady malérů.

Ve stejném díle seriálu se i dozvídáme, že Edna přijela do města vyučovat na základní škole. V jiném dílu, "Vyrůstáme ve Springfieldu" však vystupuje již jako studentka. Její původ a život tak není přesně znám.

V epizodě "Důvěrnosti na základní škole" má Edna utajený vztah s Seymourem Skinnerem, o kterém se nejprve dozvídá Bart a všichni se snaží jej ponechat utajený. Avšak vše se nakonec dozvídá Skinerův nadřízený, školní inspektor Gary Chalmers a oba tak ztrácejí svou práci. Tu však nakonec získávají zpět poté, co se s Bartem zabarikádují ve škole. Jejich vztah trvá i nadále.

Edna si v epizodě "Pětka je pro Barta málo" otevírá vlastní obchod s muffiny poté, co kvůli opilosti (kterou ji způsobil opět Bart) opět ztrácí zaměstnání jako učitelka. Bartovi to je nakonec líto a opije i suplujícího učitele. Svou práci opět ztrácí v epizodě "Ned-nebezpečnější úlovek", tentokrát za to, že uhodí Barta. V této epizodě se i shodou okolností seznamuje s Nedem Flandersem a stává se z nich pár.

Zajímavosti[editovat | editovat zdroj]

  • Nejradši kouří mentolové cigarety
  • Miluje romantiku
  • Od 22. epizody 22. série je vdaná za Nedwarda "Neda" Flanderse
  • Jejím přítelem byl leckdo, i ředitel Seymour Skinner
  • V díle The Man Who Grew To Much je odhaleno že Edna zemřela v minulosti (zatím nevyjasněná smrt)
  • ve 26.Sérii se již neobjeví (její dábérka zemřela)

Související články[editovat | editovat zdroj]

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]