Kamil Kopecký

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
doc. Mgr. Kamil Kopecký, Ph.D.
Narození12. listopadu 1977 (46 let)
Nové Město na Moravě
Povoláníučitel
ZaměstnavatelUniverzita Palackého v Olomouci (od 2004)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Kamil Kopecký (* 12. listopadu 1977 Nové Město na Moravě) je český vysokoškolský pedagog působící na Univerzitě Palackého v Olomouci, který se orientuje na oblast rizikového chování v prostředí internetu. Specializuje se zejména na kyberšikanu, sexting, cyber grooming, rizika sociálních sítí a ochranu osobních údajů v prostředí internetu.

Je vedoucím národního projektu zaměřeného na prevenci rizikového chování v prostředí internetu E-Bezpečí a zároveň vedoucím Centra prevence rizikové virtuální komunikace PdF Univerzity Palackého v Olomouci. Je také aktivním pedagogem - působí jak na úrovní základního, tak i středního a vysokého školství (jeho tým ročně realizuje v prostředí škol více než 200 vzdělávacích akcí). Je zastánce badatelsky orientované výuky a obecně výuky využívající IT nástrojů - je tvůrce řady výukových aplikací pro mobilní doteková zařízení.

Působí rovněž jako expert bezpečnostního výzkumu Ministerstva vnitra České republiky, externě spolupracuje se státními i soukromými institucemi, jako je Policie České republiky, Linka bezpečí, Google, Seznam.cz, O2 Czech Republic či Vodafone.

V roce 2010 založil na Univerzitě Palackého v Olomouci odborné univerzitní pracoviště Centrum prevence rizikové virtuální komunikace, orientující se na výzkum, edukaci a prevenci v oblasti rizikového chování na internetu. V roce 2015 získal jeho tým 1. místo v národním kole Evropské ceny prevence kriminality udělované Ministerstvem vnitra ČR, na území Evropy pak obsadil 4. místo.

Od roku 2015 vede nově vzniklou laboratoř IT Centra Prvok, specializovanou na využívání moderních technologií ve vzdělávání. Od roku 2018 je laboratoř známá pod jednoduchým názvem Digidoupě.

Je jedním z tvůrců legislativních dokumentů spojených s prevencí rizikového chování v online prostředí na úrovni Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy - metodických pokynů, doporučení a souvisejících příloh (např. příloha Kyberšikana, 2017).

Externí odkazy