Hulk Hogan

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Terrence Gene Bollea
Hulk Hogan
Hulk Hogan
Narození 11. srpna 1953 (61 let)
USATampa, Florida, USA
Povolání herec, sportovec, televizní hlasatel, zpěvák, hlasové herectví, hudebník, zpěvák-skladatel a autor autobiografie
Web http://www.hulkhogan.com
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Terrence Gene Bollea (* 11. srpna 1953) známější pod pseudonymem Hulk Hogan, je americký herec a bývalý profesionální wrestler. Se svojí ženou Lindou má dvě děti, Brooke (1988) a Nicka (1990). Stal se hvězdou americké televizní stanice VH1, kde účinkuje ve své reality show Hogan Knows Best. Wrestlingu se aktivně věnoval v letech 1985 až 2000 a je považován za jednu z největších postav tohoto zábavního sportu.

Dětství[editovat | editovat zdroj]

Narodil se 11. srpna 1953 v Augustě v Georgii, ale vyrůstal v Tampě na Floridě. Jako kluk byl Hogan nadhazovač v Little League baseball. Často byl terčem posměšků kvůli své váze, ve 12 letech vážil zhruba 88 kilogramů. Profesionální dění začal sledovat až v 16 letech. Na střední škole obdivoval Dusty Rhodes a začal pravidelně navštěvovat zápasy v Tampa Sportatorium.

Byl také dobrý kytarista a strávil 10 let hraním na basovou kytaru v několika rockových skupinách na Floridě, včetně Ruckus a Infinity's End. Mnoho wrestlerů, kteří v té době vystupovali na Floridě, navštěvovali bary, kde vystupoval. Poté navštěvoval University of South Florida (kterou však nedokončil). Trávil mnoho času v místní posilovně, kde potkal pro wrestlera Mika Grahama (syna legendárního wrestlera a prezidenta Národní Wrestlingové Aliance Eddieho Grahama). Jeho fyzická kondice zaujala také Jacka Briscoa a jeho bratra Geralda. Společně jej přesvědčili, aby zkusil wrestling. Jelikož byl fanoušek wrestlingu už od mala, souhlasil. V roce 1976 Mike Graham ho představil Hiro Matsudaovi, který byl obklopen těmi nejlepšími trenéry. Během první sezóny trénování se jej Matsuda sarkasticky zeptal, „Takže ty chceš být wrestler?“ a úmyslně, k získání většího respektu, mu zlomil nohu.

Kariéra[editovat | editovat zdroj]

Během roku jej Matsuda připravil k debutu, ve kterém mu Eddie Graham domluvil protivníka Briana Blaira a místo konání Fort Myers, Florida na 10. srpen 1977. Krátce poté si Terry oblékl masku a vzal na sebe roli Super Ničitele, v angličtině „The Super Destroyer“. Byla to postava hraná nejprve Donem Jardinem a později několika jinými wrestlery.

O několik měsíců později se připojil k Louie Tillet v alabamské oblasti, kde vytvořil tým s Edem Lesliem (později znám pod pseudonymem Brutus Beefcake) jako Terry a Ed Boulder. Během této doby vystoupil v talk show Lou Ferrigno, hvězdou TV sérií The Incredible Hulk. Host v pořadu komentoval Terryho, který váží 137 kg a 52cm biceps, jako „the Hulk“; a díky tomu Bollea začal vystupovat jako Terry „the Hulk“ Boulder; a občas také jako „Sterling Golden“.

V červnu 1979 vyhrál svůj první wrestlingový titul v National Wrestling Alliance a zanedlouho poté přešel k World Wrestling Federation, jehož ředitelem byl v té době Vince McMahon Sr. V této organizaci získal svůj jeden z nejcennějších titulů-World Hewyeweight Championship. V letech 1980 až 1983 působil v New Japan pro Wrestling v Japonsku, kde mu fanoušci přezdívali Ichiban. Dále v letech 1983 až 1993 působil v WWE a v roce 2005 byl uveden do síně slávy. Po nějaké době odešel z WWE do důchodu. Potom ale přešel do Total Nonstop Action Wrestling, kde působí dodnes.

Oblíbené chvaty[editovat | editovat zdroj]

  • Leg drop
  • Right punch
  • Left punch
  • Hurricane right punch
  • Shoulder splash to corner
  • Clothesline
  • Headlock followed by running shoulder tackle

Zakončovací chvaty[editovat | editovat zdroj]

  • Atomic leg drop

under blast

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Hulk Hogan na anglické Wikipedii.