Fehmarnsundský most

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání


Fehmarnsundský most
Fehmarnsundský most
Fehmarnsundský most
Základní údaje
Přes mořskou úžinu Fehmarnsund
Doprava automobilová, železniční
Architekt Gerd Lohmer
Projektant G. Fischer, T. Jahnke
Otevřen 30. dubna 1963
Parametry
Materiál ocel
Délka 963 m
Šířka 21 m
Výška 23 m
Pilíře 7


Fehmarnsundský most, (německy Fehmarnsundbrücke), spojuje německý ostrov Fehmarn v Baltském moři s německou pevninou u Großenbrode přes mořskou úžinu Fehmarnsund.

Popis[editovat | editovat zdroj]

Stavba započala v roce 1958 a most byl otevřen 30. dubna 1963. Celková délka mostu činí 1 300 metrů, z toho 963 metrů pevná část a zbývajících 337 metrů se skládá z nájezdů na obou stranách. Hlavní část je ve výšce 23 metrů nad mořem. Most je postaven z oceli, je 21 metrů široký s vozovkou v obou směrech a stezkou pro chodce. Z toho 6 metrů šířky tvoří železniční trať, kterou využívají Německé dráhy – Deutsche Bahn. Oblouky nad centrální částí dlouhé 268,5 metrů, mají rozpětí 248 metrů a dosahují do výše 45 metrů nad nejvyšším bodem mostu. Ocelová ortotropní mostovka je zavěšena na obloucích tzv. síťově uspořádanými závěsy. Most byl navržen inženýry G. Fischerem a T. Jahnkem z firmy Gutehoffnungshütte Sterkrade AG, Oberhausen – Sterkrade. Architekt Gerd Lohmer pomohl s architektonickým řešením.

Ukončení trajektové dopravy[editovat | editovat zdroj]

V době otevření mostu, byla ukončena trajektová doprava na ostrov Fehmarn. Původní trajektová linka z Großenbrode v Německu až k mysu Gedser v Dánsku, byla nahrazena novou trajektovou linkou z Puttgarden na ostrově Fehmarn, do Rødby v Dánsku na ostrově Lolland. Nový most a trajektové změny, přinesli značné úspory času pro silniční a železniční dopravu z Hamburku do Kodaně.

Mapa ostrova Fehmarn spojeného s pevninou

Historická památka[editovat | editovat zdroj]

Tento most byl prohlášen kulturní památkou v roce 1999 Státním úřadem pro ochranu historických památek a stal se symbolem spolkové země Šlesvicko-Holštýnsko ležící u Baltského moře a ostrova Fehmarn.

Studená válka[editovat | editovat zdroj]

Vzhledem k tomu, že byl most postaven v době studené války, bylo do jeho konstrukce vloženo šest specifických míst pro uložení trhaviny,[1] která měla být použita v případě invaze. Jejich umístění je dáno mimo to i dnes šesti čtvercovými záplaty z asfaltu. Ty byly spojeny s kontrolním bodem vzdáleném asi 1 km od mostu v Heinrichsruh.

Galerie[editovat | editovat zdroj]

Odkazy[editovat | editovat zdroj]

Reference[editovat | editovat zdroj]

V tomto článku byl použit překlad textu z článku Fehmarn Sound Bridge na anglické Wikipedii.

  1. tzv. stálé zařízení

Literatura[editovat | editovat zdroj]

  • FALTUS, František. Ocelové mosty příhradové, obloukové a visuté. Praha : Academia, 1971. 553 s.  

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]