Diskuse s wikipedistou:Honza.c

Obsah stránky není podporován v jiných jazycích.
Přidat téma
Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Poslední komentář: před 5 lety od uživatele Harold v tématu „Implerstraße (stanice metra v Mnichově)

--MiroslavJosef 19:04, 5. 7. 2008 (UTC)

Díky, že experimentujete s Wikipedií. Váš experiment fungoval a byl posléze odstraněn. Pokud chcete dále experimentovat, použijte laskavě pískoviště, neboť pokusy v článcích jsou obvykle rychle smazány. Pokud se chcete dozvědět něco o přispívání do Wikipedie, podívejte se na stránku Wikipedie:Vítejte ve Wikipedii. Děkujeme. -- Mercy (|) 11:57, 8. 7. 2008 (UTC)

Proč jsi z článku vyhodil prefektury, navíc bez slůvka vysvětlení ve shrnutí editace? --Ervinpospisil 10:18, 9. 7. 2008 (UTC)

Odpověd na Řecko: Právě pracuju natom, abych je připsal ke krajům. --Honza.c 10:26, 9. 7. 2008 (UTC)

Používejte prosím tlačítko Ukázat náhled[editovat zdroj]

Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň Vás však prosím o častější používání tlačítka Ukázat náhled. To Vám ukáže, jak bude článek vypadat po Vašich úpravách, ale nic se nezapisuje do historie článku ani do seznamu posledních změn. Stránka posledních změn je pro wikipedisty velmi důležitá, jelikož se na ní zobrazují veškeré změny ve Wikipedii. Při častém ukládání jednoho článku jednou osobou se poslední změnyhistorie článku zbytečně přeplňují a znepřehledňují.

Až budete mít pocit, že jsou Vaše úpravy hotovy, zadejte do pole Shrnutí stručný popis Vámi provedených změn a změny uložte. Uložením zároveň dáváte najevo, že další změny v nejbližších okamžicích neplánujete a že se jiní wikipedisté mohou na článek vrhnout, opravit překlepy či jej doplnit. V případě častého ukládání hrozí riziko, že dojde k tzv. editačnímu konfliktu, tedy stavu, kdy dva wikipedisté editují tentýž článek zároveň. Díky moc za pochopení. S přáním pěkného dne -- Mercy (|) 12:38, 9. 7. 2008 (UTC)

Nováček[editovat zdroj]

Všiml jsem si, že sis udělil na své stránce vyznamenání Nováček. Zdejší uživatelská vyznamenání mají svá pravidla. Nováček je na wiki ten, kdo je registrován min. 1 měsíc ( u tebe to nastane 4.8.2008) a navíc musí mít za sebou 200 editací (tobě počítadlo ukazuje 130). Doporučuji zatím tedy stáhnout, dál přispívat a pak si ho po zásluze přidat jak na svou stránku, tak na předepsaný seznam vyznamenaných. Hodně zdaru --Zákupák 24. 7. 2008, 20:11 (UTC)

„Nováček“

Vydržel jsi zde a tak jsem ti to vyznamení „Nováček“ oficiálně dnes zapsal do Knihy vyznamenaných. Měj se dobře --Zákupák 1. 11. 2008, 10:11 (UTC)

Interwiki[editovat zdroj]

Zdravím. Děkuji za všechny vytvořené články. Chci Vás však poprosit o přidávání „odkazů interwiki“, tedy mezijazykových odkazů na Wikipedie v ostatních jazycích. Mají syntaxi [[kód jazyka:Název článku v daném jazyce]], umístěny bývají ve spodní části zdrojového kódu článku, po uložení se zobrazí v navigačním panelu při levém okraji pod ostatními panely. Vizte příklad jak by měly vypadat.

  1. Je třeba vyhledat identické heslo v angličtině nebo jiném jazyce a tento kód okopírovat ze spodní části tamního článku. Právě tento krok vyžaduje člověka, není automatizovaný.
  2. Mezi takto získané odkazy připište [[en:název v onom jazyce]], protože v cizojazyčné verzi pochopitelně není odkaz na původní článek. Umístěte ho na správné místo v abecedním pořadí podle kódů jazyků.
  3. Srovnané odkazy uložte do českého článku.
  4. Odkaz na český článek v této formě dopište na správné místo do článku anglického.

O rozšíření do dalších jazykových verzí se už obvykle postarají roboti. Vaše články budou o krok blíže dokonalosti. Díky. --Elm 27. 7. 2008, 18:14 (UTC)

Koktejly[editovat zdroj]

Jestli ti jde o přidávání návodů k přípravě, tak to patří spíš na Wikiknihy a tam už i šablonu máme - tuhle, dle připomínek rád rozšířím Jedudědek 14. 8. 2008, 13:01 (UTC)

Kategorie[editovat zdroj]

Děkuji za Vaše příspěvky do Wikipedie. Zároveň bych Vás chtěl poprosit, abyste každé nově vzniklé heslo opatřil příslušnou kategorií (popř. kategoriemi). Dělá se to připsáním [[Kategorie:Název kategorie]], například [[Kategorie:Němečtí fyzikové]] na novou řádku u konce stránky.

Proč kategorizovat?

Kategorizace článků je výhodná, protože uživatelé Wikipedie mohou hledané články procházet nejen podle jména ale též podle právě takto vytvořených kategorií. Jediným kliknutím na odkaz pod daným heslem zobrazí seznam všech článků v dané kategorii, čímž získávají kontext k tématu, které je zajímá.

Nejčastější příklady
  • U osob, u nichž je znám rok narození (a/nebo úmrtí), se přidává šablona [[Kategorie:Narození|Rok narození]], analogicky pak [[Kategorie:Úmrtí|Rok úmrtí]]
  • U obcí, okresů, krajů apod. je zvykem vložit minimálně kategorii státu, do kterého patří, například [[Kategorie:Estonsko]]
  • U bibliografií osob (popř. též u cizojazyčných názvů, které uvozuje určitý člen) je možno upravit pořadí, ve kterém se tyto budou v kategoriích zobrazovat. A sice přidáním šablony {{DEFAULTSORT|Název, tak jak má být zařazen}}, například pro heslo Jiří Stanislav Guth-Jarkovský by to bylo {{DEFAULTSORT:Guth-Jarkovský, Jiří Stanislav]]}}
Další odkazy

Mini-Europe[editovat zdroj]

Kolego, prosím Tě, při zakládání nového článku vkládej taky do seznamu jazykových verzí (interwiki) na enwiki oznámení o nové české verzi - [[cs:Mini-Europe]]. Uvědomíš tak roboty, že to mají ve všech verzích doplnit. Díky--Feťour 2. 1. 2009, 13:07 (UTC)

Implerstraße (stanice metra v Mnichově)[editovat zdroj]

Dobrý den, děkuji Vám za první informace v článku Implerstraße (stanice metra v Mnichově). Bohužel jeho rozsah nebo zpracování zatím nedosahuje ani minimální nutné délky. Pokuste se prosím text článku rozšířit alespoň do té míry, abychom jej mohli zařadit mezi články k rozšíření. Pokud se nám to ani společnými silami nepodaří, po sedmi dnech se rozhodneme, zda pro udržení kvality Wikipedie není vhodnější takový článek úplně odstranit; tento proces se nazývá Odložené smazání. Děkuji za pochopení. --Harold (diskuse) 6. 8. 2018, 17:35 (CEST)Odpovědět