Austrálie na Letních olympijských hrách 2008

Z Wikipedie, otevřené encyklopedie
Skočit na: Navigace, Hledání
Austrálie na Letních olympijských hrách 2008
Vlajka olympijských her
Vlajka Austrálie
IOC kód: AUS
NOV: Australian Olympic Committee ((anglicky) link)
 Zlatá   Stříbrná    Bronzová     Celkem   
Zlatá medaile
14
Stříbrná medaile
15
Bronzová medaile
17
Medaile
35
Vlajkonoš: James Tomkins

Austrálii na Letních olympijských hrách v roce 2008 reprezentovalo 432 sportovců v 31 sportech. Ve výpravě bylo 233 mužů a 199 žen.

Medailisté[editovat | editovat zdroj]

Medaile Jméno Sport Soutěž
Zlatá medaile Zlato Stephanie Riceová Ikona plavání Plavání Ženy 400 m polohový závod
Zlatá medaile Zlato Trickett, LisbethLisbeth Trickett Ikona plavání Plavání Ženy 100 m motýlek
Zlatá medaile Zlato Leisel Jonesová Ikona plavání Plavání Ženy 100 m prsa
Zlatá medaile Zlato Stephanie Riceová Ikona plavání Plavání Ženy 200 m polohový závod
Zlatá medaile Zlato Stephanie Riceová
Bronte Barratt
Kylie Palmer
Linda Mackenzie
Felicity Galvez*
Angie Bainbridge*
Melanie Schlanger*
Lara Davenport*
Ikona plavání Plavání Ženy štafeta 4×200 m volný styl
Zlatá medaile Zlato Ginn, DrewDrew Ginn
Free, DuncanDuncan Free
Ikona veslování Veslování Muži dvojka bez kormidelníka
Zlatá medaile Zlato Brennan, ScottScott Brennan
Crawshay, DavidDavid Crawshay
Ikona veslování Veslování Muži dvojsif
Zlatá medaile Zlato Seebohm, EmilyEmily Seebohm
Leisel Jonesová
Schipper, JessicahJessicah Schipper
Trickett, LibbyLibby Trickett
White, TarneeTarnee White *
Galvez, FelicityFelicity Galvez*
Reese, ShayneShayne Reese*
Ikona plavání Plavání Ženy štafeta 4×100 m polohový závod
Zlatá medaile Zlato Snowsill, EmmaEmma Snowsill Ikona triatlonu Triatlon Ženy
Zlatá medaile Zlato Wilmot, NathanNathan Wilmot
Page, MalcolmMalcolm Page
Ikona jachtingu Jachting Muži třída 470 class
Zlatá medaile Zlato Parkinson, TessaTessa Parkinson
Rechichi, EliseElise Rechichi
Ikona jachtingu Jachting Ženy třída 470 class
Zlatá medaile Zlato Hooker, StevenSteven Hooker Ikona atletiky Atletika Muži skok o tyči
Zlatá medaile Zlato Wallace, KenKen Wallace Ikona kanoistiky (slalom) Kanoistika Muži K-1 500 m
Zlatá medaile Zlato Mitcham, MatthewMatthew Mitcham Ikona skoků do vody Skoky do vody Muži věž 10 m
Stříbrná medaile Stříbro Cole, BrionyBriony Cole
Melissa Wu
Ikona skoků do vody Skoky do vody Ženy synchronizované skoky z věže 10 m
Stříbrná medaile Stříbro Fredericks, ClaytonClayton Fredericks
Lucinda Fredericks
Sonja Johnson
Megan Jones
Shane Rose
Ikona jezdectví Jezdectví Jezdecká všestrannost - družstva
Stříbrná medaile Stříbro Sullivan, EamonEamon Sullivan Ikona plavání Plavání Muži 100 m volný styl
Stříbrná medaile Stříbro Rickard, BrentonBrenton Rickard Ikona plavání Plavání Muži 200 m prsa
Stříbrná medaile Stříbro Leisel Jonesová Ikona plavání Plavání Ženy 200 m prsa
Stříbrná medaile Stříbro Trickett, LibbyLibby Trickett Ikona plavání Plavání Ženy 100 m volný styl
Stříbrná medaile Stříbro Lawrence, JacquelineJacqueline Lawrence Ikona kanoistiky (slalom) Kanoistika Ženy slalom K-1
Stříbrná medaile Stříbro Matt Ryan
James Marburg
Cameron McKenzie-McHarg
Francis Hegerty
Ikona veslování Veslování Muži čtyřka bez kormidelníka
Stříbrná medaile Stříbro Hackett, GrantGrant Hackett Ikona plavání Plavání Muži 1500 m volný styl
Stříbrná medaile Stříbro Stoeckel, HaydenHayden Stoeckel
Rickard, BrentonBrenton Rickard
Lauterstein, AndrewAndrew Lauterstein
Sullivan, EamonEamon Sullivan
Delaney, AshleyAshley Delaney *
Sprenger, ChristianChristian Sprenger*
Pine, AdamAdam Pine*
Targett, MattMatt Targett*
Ikona plavání Plavání Muži štafeta 4×100 m polohový závod
Stříbrná medaile Stříbro Meares, AnnaAnna Meares Ikony cyklistiky Cyklistika Ženy sprint
Stříbrná medaile Stříbro Sally McLellanová Ikona atletiky Atletika Ženy 100 metrů překážek
Stříbrná medaile Stříbro Bundock, DarrenDarren Bundock
Ashby, GlennGlenn Ashby
Ikona jachtingu Jachting Třída Tornado
Stříbrná medaile Stříbro Tallent, JaredJared Tallent Ikona atletiky Atletika Muži chůze na 50 km
Stříbrná medaile Stříbro Suzy Batkovic
Tully Bevilaqua
Rohanee Cox
Hollie Grima
Kristi Harrower
Lauren Jackson
Erin Phillips
Emma Randall
Jenni Screen
Belinda Snell
Laura Summerton
Penny Taylor
Ikona basketbalu Basketbal Turnaj žen
Bronzová medaile Bronz Campbell, CateCate Campbell
Alice Mills
Melanie Schlanger
Libby Trickett
Shayne Reese*
Ikona plavání Plavání Ženy štafeta 4×100 m volný styl
Bronzová medaile Bronz Schipper, JessicahJessicah Schipper Ikona plavání Plavání Ženy 100 m motýlek
Bronzová medaile Bronz Sullivan, EamonEamon Sullivan
Andrew Lauterstein
Ashley Callus
Matt Targett
Leith Brodie*
Patrick Murphy*
Ikona plavání Plavání Muži štafeta 4×100 m volný styl
Bronzová medaile Bronz Stoeckel, HaydenHayden Stoeckel Ikona plavání Plavání Muži 100 m znak
Bronzová medaile Bronz Bell, RobinRobin Bell Ikona kanoistiky (slalom) Kanoistika C1 slalom muži
Bronzová medaile Bronz Murphy, PatrickPatrick Murphy
Grant Hackett
Grant Brits
Nick Ffrost
Leith Brodie*
Kirk Palmer *
Ikona plavání Plavání Muži štafeta 4×200 m volný styl
Bronzová medaile Bronz Schipper, JessicahJessicah Schipper Ikona plavání Plavání Ženy 200 m motýlek
Bronzová medaile Bronz Potent, WarrenWarren Potent Ikona střelby Sportovní střelba Muži 50 metrů libovolná malorážka 60 ran vleže
Bronzová medaile Bronz Lauterstein, AndrewAndrew Lauterstein Ikona plavání Plavání Muži 100 m motýlek
Bronzová medaile Bronz Tallent, JaredJared Tallent Ikona atletiky Atletika Muži chůze na 20 km
Bronzová medaile Bronz Campbell, CateCate Campbell Ikona plavání Plavání Ženy 50 m volný styl
Bronzová medaile Bronz Moffatt, EmmaEmma Moffatt Ikona triatlonu Triatlon Ženy
Bronzová medaile Bronz Jodie Bowering
Kylie Cronk
Kelly Hardie
Tanya Harding
Sandy Lewis
Simmone Morrow
Tracey Mosley
Stacey Porter
Melanie Roche
Justine Smethurst
Danielle Stewart
Natalie Titcume
Natalie Ward
Belinda Wright
Kerry Wyborn
Piktogram softballu Softball Turnaj žen
Bronzová medaile Bronz Gemma Beadsworth
Nikita Cuffe
Suzie Fraser
Taniele Gofers
Kate Gynther
Amy Hetzel
Bronwen Knox
Emma Knox
Alicia McCormack
Melissa Rippon
Rebecca Rippon
Mia Santoromito
Jenna Santoromito
Ikona vodního póla Vodní polo Turnaj žen
Bronzová medaile Bronz Ken Wallace Ikona kanoistiky (slalom) Kanoistika Muži K-1 1000 m
Bronzová medaile Bronz Lisa Oldenhof
Hannah Davis
Chantal Meek
Lyndsie Fogarty
Ikona kanoistiky (slalom) Kanoistika Ženy K-4 500 m
Bronzová medaile Bronz Des Abbott
Travis Brooks
Kiel Brown
Liam De Young
Luke Doerner
Jamie Dwyer
Bevan George
David Guest
Rob Hammond
Fergus Kavanagh
Mark Knowles
Stephen Lambert
Eli Matheson
Eddie Ockenden
Grant Schubert
Matt Wells
Ikona pozemního hokeje Pozemní hokej Turnaj mužů

Externí odkazy[editovat | editovat zdroj]